Sutaupyti laiko, neišlaidauti produktams ir pagaminti patiekalą, kurį skaniai valgytų visa šeima. Tokius tris svarbiausius norus išsakytų visi tėčiai ir mamos, besirūpinantys vakariene. Nors rudenį vakarai ima ilgėti, laiko, kurį darbo dienomis kartu praleidžia šeima, ne taip jau daug, tad trypčioti prie puodų nesinori. Lygiai taip pat nesinori ir išlaidauti. Tai lengvai pavyks apsipirkus „Iki“ parduotuvėse, kur visada apstu akcijų, už ypač gerą kainą siūlomos sezoninės gėrybės bei tinklo prekių ženklų produktai.
Daugelis šeimų jau yra įsidėmėję pagrindinius patarimus, kaip apsipirkti taupiai: iš anksto susidaryti sąrašą, palyginti skirtingų gamintojų tokių pačių produktų kainas, į parduotuvę eiti nekamuojamiems alkio ir panašiai.
Užsukę į „Iki“ parduotuves maloniai nustebsite, kaip sėkmingai sutaupysite, paisydami šių taisyklių bei pasinaudodami kas savaitę atnaujinamomis TOP akcijomis, savaitgalio pasiūlymais ir nuolaidomis produktams sveikesniam gyvenimui.
„Kiekvieną savaitę taikome akcijas pačių įvairiausių prekių grupių produktams. Džiaugiamės tokiu būdu suteikdami pirkėjams progą sutaupyti – juk visiems aktualu už geros kokybės gaminius mokėti mažiau. Pastebime, jog tam tikrus produktus pamėgę pirkėjai, kai jiems yra taikoma speciali akcija, vieno apsipirkimo metu perka ir po kelias pakuotes. Tai išties protingas būdas apsipirkti išmaniai ir gal net turėti šiek tiek atsargų virtuvės spintelėse. Jos pravers tada, kai po darbų nespėsite apsipirkti, o šeimai reikės paruošti vakarienę“, – sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Sutaupyti maistui skiriamų lėšų, nesugaišti laiko – svarbu, tačiau nemažiau aktualu, kad vakarienė būtų maistinga bei įtiktų mažiesiems valgytojams. Ko jie norėtų, galite aptarti prie pusryčių stalo ar pakeliui iš mokyklos – taip ramiau pasiruoštite vakarui.
Kruopos, daržovės, makaronai, pieno produktai – tai puikūs ingredientai paskutiniam dienos valgiui, o prekybos tinkle „Iki“ jų rasite už palankiausią kainą. Tikėsite ar ne, visai šeimai ji gali atsieiti ir vos 5 eurus. Metas pažvelgti į receptus, tuo įsitikinti, o tada rinktis, kurį pirmiausiai gaminsite.
Grikių košė su daržovėmis
Ingredientai:
-
2 svogūnai;
-
4 pomidorai;
-
1 maža cukinija;
-
2 st. grikių, biriai išvirtų;
-
2 valg. šaukšt. aliejaus;
-
1 valg. šaukšt. sviesto;
-
kapotų petražolių;
-
žiupsnis druskos;
-
žiupsnis maltų pipirų.
Gaminimas:
1. Pomidorus supjaustykite į 8 dalis, svogūnus – pusžiedžiais, cukinijas – kubeliais.
2. Įkaitinkite keptuvę (arba troškintuvą) storu dugnu be riebalų. Suberkite pomidorus, ant jų – svogūnus ir troškinkite nemaišydami keletą minučių, kol išsiskirs pomidorų sultys.
3. Įpilkite aliejų, suberkite cukinijas, druską, pipirus, uždenkite dangtį ir patroškinkite 15 min.
4. Ant troškinio paskleiskite virtus grikius, tačiau kol kas nemaišykite. Į vidurį dėkite sviesto, vėl uždenkite ir patroškinkite dar 5 min. Suberkite kapotas petražoles, išmaišykite, dėkite į lėkštes ir ragaukite.
Kvapnios ir gardžios troškintos bulvės
Ingredientai:
-
1 kg bulvių (geriau tokių, kurios verdant ne taip greitai suyra);
-
2 porai;
-
1 valg. šaukšt. sviesto;
-
150 g karštai rūkytos šoninės;
-
50 ml grietinėlės (10 proc. riebumo);
-
1 st. vandens.
-
0,5 arbat. š. druskos;
-
žiupsnis maltų pipirų.
Gaminimas:
1. Bulves nuskuskite ir supjaustykite storais 1–1,5 cm griežinėliais. Nupjaukite porų žaliuosius galus ir šaknies galiuką, supjaustykite 0,5 cm storio griežinėliais. Šoninę supjaustykite nedideliais kubeliais.
2. Storadugniame puode ištirpinkite sviestą ir sumeskite šoninės gabalėlius, pakepkite minutę, kol pakvips, o tuomet suberkite porus. Pakepinkite dar minutę, o tuomet suberkite bulves ir užpilkite 250 ml vandens – nemaišykite!
3. Įberkite druskos, pipirų ir troškinkite ant vidutinio karščio ugnies 15 min. Stebėkite, kad ant dugno visada būtų šiek tiek vandens ir troškinys nepradėtų svilti.
4. Beveik paruošus patiekalą supilkite grietinėlę, patroškinkite dar minutę, o tuomet puodą uždenkite ir leiskite 5 min. pastovėti. Valgykite, kol dar karšta.
Varškės „ežiukai“
Ingredientai:
-
350 g varškės;
-
1,5 st. miltų;
-
0,5 arbat. šaukšt. druskos;
-
vandens pagal poreikį.
Gaminame:
1. Iš miltų, varškės, žiupsnio druskos ir vandens išminkykite kietoką, pakankamai tvirtą tešlą.
2. Tešlą tarp delnų suvyniokite į piršto storumo volelius. Volelius supjaustykite 3–4 cm gabalėliais.
3. Kiekvieną gabalėlį braukite per tarkos antrąją pusę, taip suformuodami raštuotus vamzdelius
4. Kol formuojate „ežiukus“, puode užvirkite pasūdytą vandenį. Sudėkite į jį „ežiukus“ ir virkite apie 8–10 minučių, kol bus išvirę, bet nepraras savo formos. Išgriebkite ir nuvarvinkite.
5. Patiekite su saldžiais (pvz., uogomis ar uogiene) arba nesaldžiais pagardais (pvz., grietine).