V.Montvydienei atlikta operacija – lūžį teko tvirtinti metalu: kreiptis pagalbos iš pradžių gėdijosi

Veronikai Montvydienei atlikta piršto operacija / Asmeninio albumo nuotr.
Veronikai Montvydienei atlikta piršto operacija / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-06-13 15:12
AA

Dažnai nedidelių traumų, skausmų ir negalavimų labai nesureikšminame ir į juos tiesiog numojame ranka, tačiau galiausiai paaiškėja, kad problemą spręsti reikėjo iškart. Tuo įsitikino ir Veronika Montvydienė, sportuodama susilaužiusi pirštą, tačiau į gydytojus nesikreipusi tris savaitės. Portalui Žmonės.lt Veronika sako – sureagavus laiku, jai būtų užtekę paprasto gipso, tačiau dabar teko gultis ant operacinio stalo.

Portalui Žmonės.lt Veronika Montvydienė pasakoja, kad vieną piršto slankstelį susilaužė prieš kelias savaites, treniruotės metu, kai neatidžiai ir neatsargiai gaudė skriejantį kamuoliuką.

Nors pirštas po sumušimo atrodė kreivesnis, nei prieš tai, ji kentė skausmus, o vykti į ligoninės priimamąjį ragino draugai, Veronika pagalbos prašyti nedrįso.

Veronikos Montvydienės treniruotė / Asmeninio albumo nuotr.

„Sakiau, kad tikrai nevažiuosiu, nes atrodė, jog būtų gėda. Juk žmonės ten vyksta su rimtomis traumomis – praskeltomis galvomis, sulaužytomis galūnėmis, o aš su savo vienu skaudančiu piršteliu. Taip ir nenuvažiavau – su sulaužytu pirštu praleidau tris savaites. Dažnai atrodo, kad visos sveikatos problemos būna ne laiku“, – su Žmonės.lt dalijasi V.Montvydienė.

Vis tik vizitas pas gydytojas tapo nebeišvengiamas: Veronika pastebėjo, kad jos pirštas atrodo kreivas, šąlant rankoms jį skauda, o galiausiai kreiptis į specialistą paragino kitas chirurgas. Taip moteris atsidūrė plaštakos chirurgo kabinete, kur jai pasakė – būtina skubi operacija.

Veronikai Montvydienei atlikta piršto operacija / Asmeninio albumo nuotr.
Veronikai Montvydienei atlikta piršto operacija / Asmeninio albumo nuotr.

Lazdynų ligoninėje moteriai į pirštą įgręžė dvi vielas, jį sutvirtino ir gipsu. Jei gijimas bus sėkmingas, gipsą ir vielas išims po penkių savaičių, tačiau šis laikotarpis bus pilnas iššūkių, mat lūžusį pirštą teks akylai prižiūrėti.

„Pirštą skauda net labiau, nei prieš tai. Kadangi vielos yra svetimkūniai, jį reikia kas antrą dieną dezinfekuoti, perrišti, kad nesupūliuotų. Be to, piršto kategoriškai negalima šlapinti, tai sunku plauti plaukus ar šiaip praustis. Taigi, prisidariau sau nemalonumų. Bus linksma vasara“, – juokiasi pašnekovė, save guodžianti tuo, kad susižeidė kairės, o ne dešinės rankos pirštą.

Kalbėdama su Žmonės.lt Veronika priduria, kad jos atvejis gali būti gera pamoka kitiems, atsainiai žiūrintiems į sveikatos problemas.

„Jeigu būčiau ilgiau laukusi, jis tiesiog suaugtų ir būtų nebeįmanoma nieko padaryti. Tikėtina, kad jeigu būčiau kreipusis iš anksto, man nebūtų reikėję operacijos – būtų užtekę gipso, – apie laiko svarbą sako Veronika. – Man net chirurgai pasakė, kad nors tai – mažo slankstelio lūžis, jis vis tiek yra lūžis, tad neteisinga galvoti, kad nereikia kreiptis pagalbos.“

Fotogalerija:

Veronikai Montvydienei atlikta piršto operacija (13 nuotr.)
+7