Vaikai nevalgo sveiko maisto? Moteris sugalvojo puikų triuką

Menas iš maisto / Shutterstock nuotr.
Menas iš maisto / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-07-18 09:00
AA

Kiekviena mama žino, ką reiškia prikalbinti vaiką valgyti sveiką maistą: daržoves, vaisius, košes... Kai daugelis mamų panikuoja ir nežino ką daryti, Samantha Lee gamina tikrus meno kūrinius iš maisto. O tokius patiekalus net neraginami nori valgyti ir vaikai.

Morka, pomidoras ar ryžiai gali atrodyti labai patraukliai, jei lėkštėje vaikai mato istoriją: plaukiančią mergaitę, zuikutį, Pinokį, kosmonautą ir pan.

Dar ankstyvoje vaikystėje suformuoti valgymo įpročiai lieka visam gyvenimui. Tad jau pradėjęs lankyti mokyklą vaikas turi mokėti pasirinkti tinkamai – vietoj bulvių traškučių ar bandelės su saldžiu gėrimu valgyti šiltą, šviežiai ruoštą maistą. Ne draudimais, o sąmoningumo ugdymu galima pasiekti sveikatai palankių mitybos įpročių. Tad smagiausia su vaikais pasinerti į sveikos mitybos kelionę ne tik gaminant, bet ir atliekant žaismingas užduotis ar kuriant meną.

Tą supranta ir maisto menininkė ir dviejų dukrų mama Samantha Lee – ji kasdien dviem gražioms dukroms kuria paveikslus lėkštėje iš maisto produktų. Savo „Instagram“ paskyroje ji turi daugiau nei 700 tūkst. sekėjų, o gudrus bandymas įkalbinti dukras valgyti sveiką maistą tapo verslu ir gyvenimo būdu: su ja nori bendradarbiauti geriausios agentūros ir prekės ženklai, o moteris negali nė dienos praleisti nesukūrusi kokios nors grožio iš maisto.

TAIP PAT SKAITYKITE: Manote, kad mokate virti makaronus? Pasitikrinkite, ar nedarote šių klaidų

Spalvingas maistas vaikams / Leesamantha „Instagram“ nuotr.

Morka, pomidoras ar ryžiai gali atrodyti labai patraukliai, jei lėkštėje vaikai mato istoriją: plaukiančią mergaitę, zuikutį, Pinokį, kosmonautą ir pan. Moteris įsitikinusi, kad jei sveiką ir vaikų organizmui tinkamą maistą žaismingai pateiksime, jie su malonumu valgys tai, kas yra lėkštėje, ir neprašys šokolado ar ledų porcijos.

Pirmą kartą mergaitė kelias minutes spoksojo į lėkštę nustebusi ir valgyti pradėjo tik vėliau.

Samantha suprato, kad gaminti namuose yra kur kas naudingiau ir prasmingiau nei valgyti kažkur kavinėse. Taip galima kontroliuoti porcijas, ingredientus, kuriuos naudoji, o valgant mieste tai padaryti beveik neįmanoma.

Moteris prisipažįsta, kad pirmasis jos žaismingas kūrinys lėkštėje buvo „Hello Kitty“. Tai labai nudžiugino jos dukrą: mergaitė kelias minutes spoksojo į lėkštę nustebusi ir valgyti pradėjo nuo veido.

Su dukromis / Leesamantha „Instagram“ nuotr.

Menininkė sako, kad toks menas neužtrunka labai ilgai, kaip galėtų atrodytų iš pirmo žvilgsnio. Visai šeimai žaismingus ir spalvingus pietus ji gali pagaminti per vieną valandą. Be to, pati geriausia inspiracija – vaikai, tad iš jų Samantha ir semiasi idėjų, juk dėl jų viskas ir prasidėjo.

Labiausiai gaminti mėgsta iš daržovių, vaisių, ryžių ir paukštienos. Šie produktai yra įvairių spalvų, tad iš jų galima sukurti neįtikėtinų dalykų. Beje, moteris išduoda paslaptį, kad pirmiausia ji nusipiešia eskizą, o tik po to pagal jį dėlioja meną iš maisto – tai kur kas palengvina darbo procesą.

Samantha skatina visus tėvus kitaip pažvelgti į vaikų mitybą ir įsileisti į gyvenimą žaismingumo ir nebijoti eksperimentuoti – vaikams tai patinka. Beje, nereikėtų tik patiems kurti tokių kūrinių, būtinai įtraukite ir vaikus – taip skatinsite domėtis maisto produktais, gaminimu ir virtuvėje naudojamais įrankiais. Tam tikra prasme, tai ir edukacinis procesas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Išsirinkti sveikus produktus išmokome, kaip gaminti – dar ne

Patiekalai vaikams – meno kūriniai (20 nuotr.)
+14

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!