Valdui Adamkui leista aplankyti reanimacijoje gydomą žmoną Almą Adamkienę

Valdas Adamkus ir Alma Adamkienė / V.Ovadnevo nuotr.
Valdas Adamkus ir Alma Adamkienė / V.Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-10-04 12:01
AA

Pirmadienio vakarą kadenciją baigusiam LR prezidentui Valdui Adamkui (95) pagaliau leista aplankyti žmoną Almą Adamkienę (95), gydomą Vilniaus Santaros klinikų Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.

Pirmadienio vakarą gydytojai, įvertinę paties Valdo Adamkaus būklę, leido jam pasimatyti su ponia Alma, portalui Žmonės.lt patvirtino kadenciją baigusio prezidento referentė Božena Bagonaitienė.

„Gydytojai įvertino prezidento sveikatos būklę ir leido jam aplankyti ponią. Praėjo jau savaitė nuo jam konstatuoto kovido“, – kiek anksčiau portalui lrytas.lt sakė B.Bagonaitienė.

Alma Adamkienė ir Valdas Adamkus / Gretos Skaraitienės nuotr.

Valdas Adamkus koronavirusu susirgo praėjusį trečiadienį, o Alma Adamkienė dėl įtariamos koronaviruso infekcijos į ligoninę išvežta praėjusį ketvirtadienį.

V.Adamkaus referentė suteikė ir naujausią informaciją iš Santariškių. Anot jos, A.Adamkienės pagėrėjimo ženklų kol kas nematyti.

„Ponia Alma dar gydoma Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje ir jos būklė išlieka sunki. Taip sakiau ryte ir iki šiol niekas nepasikeitė“, – Žmonės.lt sakė B.Bagonaitienė.

Apie tai, kad ligoninėje jau nuo rugsėjo 29 d. gulinti Alma Adamkienė atsidūrė reanimacijoje, portalui Žmonės.lt pirmadienį patvirtino Valdas Adamkus.

Portalui Žmonės.lt susisiekus su LR prezidentu, jis neslėpė susijaudinimo dėl savo žmonos.

„Alma yra ligoninėje jau visą savaitę, neturiu jokio kontakto su ja. Žinau, kad ji yra reanimacijoje jau 3-4 dienas. Manęs ten neįleidžia. Neturiu daugiau jokių žinių iš jos...“ – portalui Žmonės.lt sakė buvęs šalies vadovas.

Pirmadienį kadenciją baigusio prezidento atstovė spaudai Božena Bagonaitienė teigė, kad buvusios pirmosios ponios būklė yra sunki.

„Ji yra COVID-19 reanimacijoje, būklė yra stabiliai sunki“, – 15min sakė V.Adamkaus atstovė.

Ji taip pat sakė, kad V.Adamkui aplankyti žmonos, jau savaitę esančios reanimacijoje, kol kas nėra leidžiama.

„Iki šiandien dar nebuvo nuėjęs“, – kalbėjo B.Bagonaitienė.

Tuo metu Santaros klinikos A.Adamkienės būklės nekomentuoja.

Valdas Adamkus ir Alma Adamkienė / Dovydo Lopetaičio nuotr.

Dar šeštadienį kadenciją baigęs LR prezidentas Valdas Adamkus pakomentavo savo žmonos Almos Adamkienės būseną ir neslėpė, kad situacija kol kas prasta.

„Jinai yra izoliuota, Santariškėse, reanimacijoje . Labai intensyvioje priežiūroje“, – TV3 žinioms sakė prezidentas Valdas Adamkus.

Buvęs šalies vadovas nedetalizavo, ar jo žmona ligoninėje atsidūrė dėl koronaviruso, tačiau neslėpė, kad medikų prognozės nedžiugina.

„Niekas nesako, kad bus gerai. Kovojama. Aš tokiame stovyje, kad esu sukrėstas ir negaliu net galvoti, nes situacija yra bloga“, – TV3 žinioms kalbėjo jis.

Alma Adamkienė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Primename, kad Valdo Adamkaus sutuoktinė Alma Adamkienė dėl įtariamos koronaviruso infekcijos rugsėjo 29 d., ketvirtadienį, išvežta į ligoninę.

BNS tai ketvirtadienį patvirtino V.Adamkaus referentė Božena Bagonaitienė.

„Taip, galiu patvirtinti tą faktą. Taip, (dėl įtariamo koronaviruso – BNS)“, – sakė ji.

Alma Adamkienė ir Valdas Adamkus / Irmanto Gelūno nuotr.

Trečiadienį, rugsėjo 28 d., skelbta, kad V.Adamkus susirgo koronavirusu, dėl to buvo atšauktas planuotas jam skirtų Vilniaus garbės piliečio regalijų įteikimo renginys.

„Taip, patvirtinu, taip, (koronavirusas – BNS)“, – BNS tuomet sakė V.Adamkaus referentė Božena Bagonaitienė.

Anot jos, prezidentas gydosi namuose, jam liga testu patvirtinta trečiadienį. Pasak B.Bagonaitienės, prezidentas jaučiasi „pakankamai neblogai“.

Kadenciją baigusio Lietuvos prezidento žmona Alma Adamkienė gydoma ligoninėje šią vasarą buvo du kartus. Paleistą į namus A.Adamkienę taip pat prižiūri gydytojai. Pasak V.Adamkaus, ponia Alma dar gana silpnos sveikatos, sunkiai vaikšto, bet jis nepraranda vilties, kad ji atsigaus.

Alma ir Valdas Adamkai (44 nuotr.)
+38