Vingio parke šimtai moksleivių su mokslininkais susitinka skambant diskotekos muzikai

„Tūkstantmečio vaikų akademija“ / Viganto Ovadnevo nuotr.
„Tūkstantmečio vaikų akademija“ / Viganto Ovadnevo nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-07-15 11:57
AA

Pirmadienį Vingio parke Vilniuje startavo dienos stovykla „Tūkstantmečio vaikų akademija“. Jos metu su 13–19 metų moksleiviais iš visos Lietuvos savo žiniomis dalinosi pasaulyje žinomi mokslininkai, muzikos atlikėjai, meno ar politikos atstovai.

Pirmoji akademijos sesija – „Įdomioji fizika ir gyvybės mokslai“. Apie tiksliausią mokslo teoriją pasakojo mokslininkas Mindaugas Šarpis, VU Fizikos fakulteto Fotonikos ir nanotechnologijų instituto dėstytojas Dovydas Banevičius – apie šviesos technologijas, mokslininkė dr. Akvilė Zabiliūtė-Karaliūnė – apie šviesą bei spalvas.

VU profesorius dr. Mikas Vengris pasakojo apie nuolat tobulėjančių lazerių panaudojimą šiuolaikiniame pasaulyje. NASA Ames tyrimų centre stažuotę atlikęs Aivaras Vilutis dalinosi kosminėmis astrobiologijos paslaptimis.

Aukštųjų biotechnologijų įmonės „Thermo Fisher Scientific Baltics“, padėjusios sukurti aktualią gyvybės mokslų programą, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektų vadovas Donatas Staniulis – kalbėjo apie vakcinų kūrimo procesus, o iGEM komandos atstovės Greta Zaburaitė ir Bernadeta Aleksandravičiūtė pasidalijo sintetinės biologijos paslaptimis, klausdamos ar įmanoma sukurti sintetinę gyvybę.

„Tūkstantmečio vaikų akademija“ / Viganto Ovadnevo nuotr.

Vaikams išsiilgusiems gyvo bendravimo taip pat buvo siūlomi susipažinimo žaidimai, interaktyvūs kvizai, mankšta, muzikinės petraukėlės. Muzika ir žiniomis apie ją dalijosi vaikų pamėgti atlikėjai Vidas Bareikis, Jonas Nainys, Raminta Naujanytė-Bjelle.

Visą vasarą Vilniaus Vingio parke bei Kauno Nemuno saloje 13-19 metų moksleiviai kviečiami į savaitines „Įdomiųjų fizikos ir gyvybės mokslų“ ar „Įdomiųjų menų ir politikos mokslų“ sesijas po atviru dangumi. Vilniaus Vingio parko estradoje ir Kauno Nemuno saloje susirinkę moksleiviai nuo kaitrios saulės ir lietaus slepiasi po stogu.

„Tūkstantmečio vaikų akademija“ / Viganto Ovadnevo nuotr.

Antroji akademijos savaitė Vilniuje skirta „Įdomiesiems menams ir politikos mokslams“. Jos metu vaikai susipažins su politologu Linu Kojala, buvusiu Lietuvos Užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, žurnalistu Dovydu Pancerovu, Vilniaus Licėjaus mokytoju Ričardu Jankausku, žurnalistu, rašytoju Ryčiu Zemkausku, reklamos specialiste, socialine aktyviste Dovile Filmanavičiūte bei kitais lektoriais, sutikusiais su jaunimu dalytis savo žiniomis ir patirtimi.

Daugiau informacijos: www.TukstantmecioVaikuAkademija.lt.

Vilniuje startavo „Tūkstantmečio vaikų akademija“ (22 nuotr.)
+16
„Tūkstantmečio vaikų akademijos“ lektoriai (21 nuotr.)
+15