Voldemars Petersons pristato „Eurovizijos“ atrankos dainą: „Turime išmokti matyti širdimi“

Voldemars Petersons / Asmeninio albumo nuotr.
Voldemars Petersons / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-01-26 09:38
AA

Atlikėjas ir autorinių dainų kūrėjas Voldemars Petersons, nesulaužė tradicijos ir penktus metus iš eilės lipa ant Eurovizinės scenos pristatydamas savo kūrybos dainą „Things“.

Artėjant šių metų Eurovizjos atrankai Voldemars užsibrėžė tikslą kiekvieną rytą pasiimti į rankas gitarą ir sukurti bent po tris muzikines idėjas.

„Tikslą įgyvendinau ir iš sukaupto nemažo kiekio idėjų ateityje sukursiu bent 4 ar 5 dainas. Tuo tarpu labiausiai surezonavusią mintį aš ėmiau vystyti ir to pasekoje gimė kūrinys „Things“ kurį šiemet pristatau Eurovizijos atrankoje. Esu begalo dėkingas savo geram bičiuliui, elektrinės gitaros virtuozui Giedriui Balčiūnui (Mr. Jumbo) kuris suaranžavo ir įrašė mano dainą savo studijoje – pasakoja dainos autorius.“

Voldemars Petersons / Asmeninio albumo nuotr.

Be muzikos ir kitų kūrybinių pomėgių Voldemars labai mėgsta filosofuoti ir gilintis į egzistencinius, dvasinius klausimus. Tai beveik visada atsiskleidžia jo kūriniuose. Ne išimtis ir naujausia Eurovizinė daina. Joje atlikėjas palietė jo manymu labai aktualią temą. Visi žmonės skirtingi, su savo individualiais pasauliais, išgyvenimais, asociacijomis ir jausmais kas dažnai priveda iki šeimyninių nesutarimų, ginčų ar net pasaulinio mąsto konfliktų ir karų.

„Išgirdę vienintelį paprastą žodį ir perleisdami per asmeninį vidinį filtrą, visi jį suvoksime ir išjausime savitai. Vienam jis kels susierzinimą, kitam ramybę, dar kažkam įkvėpimą atlikti didvyrišką poelgį ir tai tik todėl, kad mes kupini skirtingų praeities išgyvenimų, patirčių, auklėjimo, charakterių. Kiekvienas savyje turim unikalų tik mums būdingą nematomą šifrą kurį perskaityti kitam žmogui praktiškai neįmanoma. Kad sukurtume harmoningą ryšį ar bendrystę, kaip Mažasis Princas sakė, turime išmokti matyti širdimi, nes žodžiai netobuli ir riboti, kartais galintys sukelti nesusipratimų laviną iš kurios sunku išsikapstyti. Neskubėkime teisti, mokėkime atleisti ir dažniau paklauskime savęs „Ar tikrai aš teisingai supratau ką kitas man norėjo pasakyti, o gal tai tiesiog mano per vidinį filtrą perleista asmeninė interpretacija?“. Daina „Things“ būtent apie tai – dalinasi atlikėjas.“

Į Eurovizijos sceną kaip ir porą ankstesnių metų Voldemars grįžta su grupe The BreakHearters. Tiesa, grupėje šiokie tokie pokyčiai, už būgnų šį kartą sėdo žavioji smuikininkė Urtė Šabūnaitė. Kaip jiems sekėsi galėsite išvysti ateinantį šeštadienį 21val. Per LRT televiziją. O kolkas kviečiame pasiklausyti Voldemaro dainos įrašo.