Nuo pirmadienio – mažiau įtampos! Tai įmanoma ir nėra sudėtinga
Pirmadieniais išvengti streso yra nelengva užduotis. Įtampa gali pabloginti įvairias situacijas, tačiau nepadeda jų spręsti. Jei nervinsitės, ne tik neišspręsite problemų, bet ir neturėsite ramybės. Štai 10 kasdienių patarimų, kaip sumažinti nerimą ir išmokti gyventi į viską žvelgiant paprasčiau.
Vėluojate į susitikimą, o prieš akis – ilgiausia spūstis? Supraskite, kad plūsdamiesi nieko nelaimėsite. Yra dalykų, kurie nuo mūsų nepriklauso, tad tenka situaciją priimti tokią, kokia ji yra.
1. Planuokite
Laiko negalime nusipirkti už pinigus, bet kontroliuoti tikrai įmanoma. Laiko trūkumas (vėlavimas, viršvalandžiai darbe, užimti savaitgaliai ir pan.) gali sukelti daug streso. Todėl visada užsitikrinkite, kad planuojate ir tvarkote savo laiką efektyviai. Kai turite pakankamai laiko spręsti situacijas, viskas vyksta kur kas paprasčiau. Jau penktadienį susirašykite ant lapelio priminimą, ką reikės padaryti pirmadienį, visada į užrašų knygutę užsirašykite svarbias datas, susitikimus ir pan. Žinodami, ką turite padaryti konkrečiu laiku, turėdami tikslų tvarkaraštį, sumažinsite streso kiekį.
2. Turėkite kantrybės
Kantrybė – dorybė, sako liaudies išmintis. Ir tikrai niekur nuo to nepabėgsime. Kantrybė yra raktas, padedantis išlikti ramiems net tada, kai atrodo neįmanoma. Vėluojate į susitikimą, o prieš akis – ilgiausia spūstis? Supraskite, kad plūsdamiesi nieko nelaimėsite. Yra dalykų, kurie nuo mūsų nepriklauso, tad tenka situaciją priimti tokią, kokia ji yra. Būtina išlikti kantriems, kad nepakenktumėte nei sau, nei aplinkiniams.
3. Vienu metu spręskite vieną problemą
Stresą malšinti, jei ištiko nemaloni situacija, gana sudėtinga, tačiau įmanoma. Paslaptis yra ta, kad paprasčiausiai reikia vienu metu spręsti vieną problemą, o ne keletą. Pažvelkite į vieną klausimą vienu metu ir raskite sprendimą, taip maksimaliai galėsite susikoncentruoti ir nesiblaškysite nuo vieno prie kito.
4. Mąstykite pozityviai
Dažnai, nutikus netikėtai situacijai, žmonės linkę įsivaizduoti blogiausią scenarijų. Tai nėra naudinga, nes nepriverčia jautis geriau. Užuot mąstę, kas bus įvykus blogiausiu atveju, kreipkite dėmesį į tai, ką galite padaryti, kad išspręskite susidariusią situaciją.
TAIP PAT SKAITYKITE: 10 sėkmingų žmonių savybių. Pasitikrinkite, ar tokie esate
5. Prašykite pagalbos
Jei yra situacija, kurios jūs negalite sutvarkyti savarankiškai, prašyti pagalbos tikai neturėtų būti nesmagu, gėda ar silpnavališka. Dažnai žmonės nori viską atlikti patys, o ne paklausti kito asmens patarimo ar pagalbos. Deja, niekas negali mokėti ir žinoti visko ir, jei manote, kad jums reikia pagalbos, paprašykite jos bendradarbių, draugų, artimųjų. Vien pasikalbėję ir gavę patarimą, galite pajusti, kad streso lygis sumažėjo.
6. Pakeiskite veiklą
Jei ištiko nemaloni situacija ir matote, kad šiuo metu jos išspręsti nepavyks, o priimti skubotų sprendimų nenorite, trumpam pakeiskite veiklą. Jeigu tenka daug laiko praleisti priešais kompiuterio ekraną, sėdėti visą dieną prie telefono, atsikelkite ir pavaikščiokite. Nukreipkite dėmesį kur nors kitur.
Galite pavaikščioti koridoriumi. Pamąstykite apie ką nors malonaus, kas jus ramina. Nekankinkite savęs mintimis, kad dabar norėtumėte greičiau grįžti namo, pabėgti iš biuro, nes visa tai jus tik prives dar blogiau jaustis. Net ir trumpas pasivaikščiojimas pakels jums nuotaiką, padės nusiraminti, o sprendimą rasite paprasčiau.
7. Užkąskite!
Tai, ką ir kaip mes valgome, turi įtakos mūsų nervų sistemai. Reikėtų stengtis kasdien valgyti tuo pačiu laiku. Nesveika vieno valgymo metu pasisotinti gausiu maisto kiekiu, nes tai gali sukelti žarnyno diskomfortą, kraujospūdžio svyravimus. Patartina gerti pakankamai skysčių. Ryte geriau tiktų stimuliuojamosios arbatos, pavyzdžiui, juodoji, žalioji, o vakare – raminamosios žolių, tarkim, melisų, mėtų, gudobelių, jonažolių ir pan.
8. Būkite tarp pozityvių žmonių
Sakoma, kad mes pritraukiame tokius žmones, kokie patys esame. Tai gerai pagalvokite, kaip galite nepatirti streso, jei aplink jus supantys žmonės nuolat apie jį kalba ir sukelia jums įtampą, kitaip tariant, maitina nerimo drakoną, kuris nuo tokių žmonių tampa tik gyvybingesnis. Kuo daugiau laiko leisite tarp piktų, liūdnų, gyvenimu nepatenkintų žmonių, tuo daugiau jausite nerimo. Išeitis viena – daugiau bendraukite su tais žmonėmis, kurie yra linksmi, draugiški, gali padėti ir nesukelia jums įtampos.
9. Daugiau laiko skirkite sau
Buvimas su savimi padės nusiraminti, išvalyti mintis. Meditacija, muzika, kelionės, plaukimas, šokiai, tapyba, rašymas ir keramika yra tikrai nuostabūs būdai, padėsiantys rasti ramybę net jei patiriate nemažai streso. Vykdykite šiuos patarimus ir nerimo jūsų gyvenime bus mažiau. Atminkite – gyvenate vieną kartą, todėl verta tai daryti teisingai!
10. Nelaikykite savyje blogų emocijų
Psichologai sako, kad laikydami savyje nuoskaudas, kaltę ir kitas patirtas neigiamas emocijas, naikiname save. Viskas, ko neišleidžiame į išorę, kaupiasi ir trukdo mums gyventi. Todėl, norėdami sumažinti kasdienę įtampą, išsakykite tai, kas jus neramina. Kolega jus įžeidė? Gražiai pasakykite, kad šis komentaras jums nepatiko. Draugė apkalbėjo už akių? Užuot tyliai ją keiksnojusi, geriau nuoširdžiai pasikalbėkite ir išsiaiškinkite, kas kiša koją jūsų draugystei. Nekaupdami savyje neigiamų emocijų būsite ramesni ir patirsite mažiau streso.
TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologas: „Rudenį nemažai žmonių patiria daugiau streso“
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!