5 netikėtos priežastys, kodėl nepavyksta sulieknėti
„Aš beveik nieko nevalgau, bet svoris vis tiek nekrenta!“ Girdėtas pažįstamų moterų skundas? O gal taip jaučiatės pati?
Rodos, bičiulės kerta viską iš eilės ir yra lieknos, o jūs nesuvalgote nė pusės tiek, tačiau prieš kiekvieną sezoną perkate dydžiu didesnius drabužius. Nepadeda nei dietos, nei vakariniai pasivaikščiojimai. Gali būti, kad turite „nekaltų“ įpročių, kurie neleidžia ne tik numesti svorio, bet ir trukdo mėgautis maistu.
1. „Nevalgote“. Tai reiškia, kad manote, jog būdama – tariamai ar iš tiesų – apkūni negalite kartu su kolegomis eiti pietų, su šeima nesėdate vakarienės, nes juk po šeštos vakaro stengiatės nevalgyti. Ryte irgi nematote reikalo pusryčiauti, nes vyrui ir vaikams gaminate pernelyg sočius patiekalus.
Arba gyvenate viena ir nematote prasmės gaišti laiką virtuvėje. O gal jums pakanka suvalgyti tai, kas liko vaiko lėkštėje, arba „prisiragaujate“ gamindama. Arba nusiperkate liesą jogurtą ar sūrelį prie puodelio kavos. Ir viskas.
Tai iš kur tie riebalai ant klubų? Viskas labai paprasta: kai organizmas nuolatos jaučia alkį, jis stengiasi gautas medžiagas kaupti. Todėl reguliarus valgymas yra būtina sąlyga norinčioms sulieknėti ar išlaikyti stabilų svorį. Beje, kartais „nekalti“ užkandžiai yra gerokai kaloringesni nei didžiulė porcija sriubos.
2. Renkatės produktus be riebalų ar su sumažintu jų kiekiu. Tačiau riebalai yra būtini mūsų organizmui, skirtingai nei cukrus ar įvairūs saldikliai. Būtent įvairiuose liesuose jogurtuose, sūreliuose būna daug cukraus ar jo pakaitalų. Nepasiduokite stereotipams ir reklamai. Prisikirsti lašinukų su svogūnais naudingiau, nei suvalgyti pora saldžių sūrelių!
3. Pamirštate gurkšnoti vandenį. Kartais būna sunku atskirti alkio ir troškulio jausmus. Todėl prieš dėdama ką nors į burną prisiminkite, kada gurkštelėjote vandens. Karštą dieną mėgaukitės žaliąja arbata. Numaldžius troškulį, alkis nebus toks stiprus.
4. Valgote iš mažų lėkščių. Daugelis apkūnių žmonių yra įsitikinę, kad jei valgys iš mažesnių lėkščių, tai ir maisto ten įsidės mažiau.
Tačiau iš tiesų yra priešingai. Normalaus dydžio lėkštėje matote tikrą porcijos dydį, taip valgyti yra maloniau, todėl užtrunkate prie stalo ilgiau ir valgote lėtai. Per užkandinės lėkštutės kraštus krentantis maistas neatrodo estetiškai, norisi jį greičiau suvalgyti. Ir prisidedama jo paprastai daugiau – juk maža lėkštė ramina sąžinę ir kiek apgauna akis.
5. Valgote dirbdama ar vaikščiodama. Pietūs prie kompiuterio ar paskubomis kas nors įsimetama į burną ruošiant pietus ar valgydinant vaikus – daugelio moterų kasdienybė. Tokios išimtys galimos, tačiau jei norite būti liekna – privalote pusryčiauti, pietauti ir vakarieniauti tvarkingai atsisėdusi prie stalo. Ir visai nesvarbu, gyvenate viena ar turite šeimą.
Maistas, kurį suvalgote ką nors veikdama, ne taip gerai įsisavinamas, nes organizmas yra tam tikroje, sąlyginai vadinamoje „streso“, būsenoje, nes esate susitelkusi į kitą veiklą. Todėl nepajuntate sotumo jausmo ir taip suvalgote per daug arba per mažai. Pirmuoju atveju gaunate bereikalingų kalorijų, antruoju – programuojate po valandos save norui „ko nors skanaus“.