A.Kulitaitė tiesą apie karą Ukrainoje rusams skleidžia per „Tinder“: „Jie maudosi melo jūroje“

Agnės Kulitaitės / Gretos Skaraitienės ir ekrano nuotr.
Agnės Kulitaitės / Gretos Skaraitienės ir ekrano nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-03-02 16:50
AA

Besitęsiantis Rusijos karas prieš Ukrainą skatina žmones padėti visomis įmanomomis priemonėmis. Nuomonės formuotoja Agnė Kulitaitė, socialiniuose tinkluose dažnai besidalinanti pažinčių programėlių atradimais, sugalvojo šiuos tinklus pasitelkti rusų tautos budinimui. A.Kulitaitė portalui Žmonės.lt pasakoja, kad kartu su savo sekėjais „Tinder“ programėlėje vietoje romantiškų susirašinėjimų pasakoja apie karo žiaurumus Ukrainoje, o prie šios akcijos jungiasi vis daugiau žinomų žmonių.

Rusijos agresija prieš taikią ukrainiečių tautą labai išjudino Lietuvą – daugybė žmonių stengiasi padėti teikdami finansinę paramą, savanoriaudami, tiekdami būtiniausius daiktus ir maistą. Vis tik ne ką mažiau svarbu yra dalintis teisinga informacija ir pasirūpinti, kad ji pasiektų žmones, nesuvokiančius Rusijos karinių veiksmų žiaurumo. 

Nuomonės formuotoja Agnė Kulitaitė tikina, kad tikrosios padėties labiausiai nesuvokia patys rusai – propagandiniai kanalai užkerta kelią tiesai. Su portalu Žmonės.lt ji dalijasi savo idėja informacijai skleisti – pažinčių programėlėje „Tinder“ atnaujinti arba susikurti paskyrą, savo buvimo vietą iš Lietuvos pakeisti į Rusiją ir bandyti prabudinti tenykščius žmones, dalinantis vaizdais ir žiniomis apie karo niokojamą Ukrainą. 

„Neišradau dviračio. Įgyvendinti šią idėją įkvėpė neseniai pasirodęs paskatinimas komentuoti Rusijoje esančių kavinių, restoranų ir barų Google atsiliepimų sekcijose. Tikslas – rašyti apie esamą situaciją, skleisti tiesą ir galbūt atmerkti bent vieno žmogaus akis. Gerai tai, kad tų komentarų negalima ištrinti. Pamačiusi šios komunikacijos sklaidą ir galią, supratau, kad dar tikrai yra kažkokių įdomių terpių, per kurias galima pasiekti Rusijoje gyvenančius žmones“, – portalui Žmonės.lt pasakoja A.Kulitaitė.

Jau daug metų pažinčių programėlese – „Tinder“ ir „Bumble“ – aktyvią merginą sudomino būtent toks informacijos sklaidos būdas. Pranešusi apie savo idėją, ji sulaukė didelio pritarimo ir raginimo į šią akciją įtraukti kuo daugiau savo sekėjų.

„Tai buvo dar didesnis paskatinimas kuo greičiau veikti. Pasitarėme ir nusprendėme tiesą skleisti kuo įmanoma stipriau. Esminiai žingsniai: nusipirkome „Tinder Gold“ funkciją, kuri leidžia keisti lokaciją, ją iš Vilniaus pakeitėme į Maskvą, ant profilio nuotraukos užsidėjome Ukrainos vėliavą, aprašyme skelbėme tai, kas iš tiesų vyksta ir tikinome, kad Rusijos žmonės turi kažką daryti kuo greičiau bei sustabdyti savo despotą. Kiekvieną kartą su kažkuo „susimatchinus“, rašyti tam žmogui rusiškai ir skatinti jį eiti į gatves, protestuoti, nes miršta nekalti Ukrainos žmonės. Tai turi liautis“, – savo idėjos principus vardija pašnekovė.

Nors pradžioje prie šios kampanijos ji skatino prisidėti tik vienišas merginas, dabar ragina ta daryti visus – nepriklausomai nuo lyties ar santykių statuso.

„Skleiskime žinią kartu, kad ir tokiu įdomesniu formatu. Prie šios kampanijos jau prisijungė aktorės Aistė Diržiūtė, Gelminė Glemžaitė, Inga Jankauskaitė, dainininkė Monika Liu, nuomonės formuotoja Inga Žuolytė, reperis Omerta ir daug daug kitų“, – Žmonės.lt vardija ji.

A.Kulitaitė tikina, kad yra labai dėkinga savo sekėjams, kurie ne tik prisijungė prie šios kampanijos, bet nuolat siunčia savo idėjas, galvoja, ką dar galima padaryti ir kaip ją patobulinti.

Inga Jankauskaitė / Ekrano nuotr.

„Štai neseniai mergina atsiuntė nuotrauką, kurioje skelbiama, kada ir kokioje vietoje Rusijoje vyks protestai prieš karą bei pasiūlė ją įsidėti į savo profilį. Gal tai pamatę Rusijos žmonės susidomės, ateis ir galbūt suvoks tiesą? Verta pabandyti“, – ryžtingai sako Agnė.

Kitas svarbus sekėjų pastebėjimas – net 5,5 mln. Rusijoje gyvenančių žmonių naudojasi programėle „Badoo“. Ji gerokai populiaresnė už minėtą „Tinder“, tad tikrąją informaciją apie karą verta skleisti ir ten.

„Susikūriau profilį „Badoo“ bei paskatinau ta padaryti ir savo sekėjus. Vartotojų puolimas jau tuoj prasidės“, – Žmonės.lt sako Agnė.

Gelminė Glemžaitė / Ekrano nuotr.

Vis tik ji priduria, kad kol kas rezultatai nėra nei labai džiuginantys, nei labai liūdinantys. Ne vieną kartą mergina jau buvau pasiųsta eiti „už jūrų marių“, dažnai ji yra tiesiog pašalinama iš dominančių merginų sąrašo, tačiau yra ir pozityvesnių pavyzdžių.

„Esu sulaukusi Ukrainą palaikančių žinučių, atsiprašymo už tai, kas dabar vyksta pasaulyje dėl Rusijos kaltės. Turėjau ir kelias diskusijas. Žinoma, juokinga, kad rusų kalba bendrauju su nuolatine vertėjo pagalba, bet liūdna skaitant tų žmonių atsakymus ir suvokiant, kokioje melo jūroje jie maudosi. Visi lyg susitarę teigia, kad ne V.Putinas, o Ukraina kalta, kad būtent ji tą karą pradėjo“, – apgailestauja ji ir priduria, kad nors tokiais momentais apima siaubingas nevilties jausmas, sustoti nesinori ir nežada tol, kol bus užblokuota.