A.Valinsko kirtis: šiuos veikėjus ragina pamiršti, o Nidoje neliks G.Paškevičiaus delno

Arūnas Valinskas, Gytis Paškevičius, Egidijus Dragūnas-Selas, Darius Mickus / BNS nuotr.
Arūnas Valinskas, Gytis Paškevičius, Egidijus Dragūnas-Selas, Darius Mickus / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-03-16 11:07
AA

Arūnas Valinskas trečiadienį pasidalijo atviru kreipimusi, skirtu visoms Lietuvos savivaldybėms, scenos kolegoms ir žiniasklaidos priemonėms. Prodiuseris, laidų ir renginių kūrėjas skatino ignoruoti apie karą Ukrainoje skandalingai pasisakiusias žvaigždes, tarp kurių – atlikėjai Gytis Paškevičius, Egidijus Dragūnas-Selas, Darius Mickus, aktorius Žilvinas Tratas, dizaineris Juozas Statkevičius.

Savo kreipimąsi Arūnas Valinskas pradėjo romano „Karas ir taika“ autoriaus Levo Tolstojaus žodžiais.

„Žmonės, kurie pripažįsta karą ne tik neišvengiamu, bet ir naudingu, o todėl ir pageidautinu, − tokie žmonės yra baisūs ir siaubingi moraliniai išsigimėliai“, – pasidalijo A.Valinskas ir tęsė toliau.

„Pirmasis buvo Egidijus Dragūnas-Selas. Jis pareiškė, kad tai, kas vyksta Ukrainoje yra „natūralus pasaulio apsivalymas“. Dėl šito nupušėlio ignoravimo jau esu kreipęsis į žiniasklaidos priemones. Kai pradėjo kilti bangos, Selas pareiškė, kad yra už taiką ir esą pervedęs į paramos Ukrainai fondą 50 000 eurų. Nors jokių dokumentų nepateikė. Dar vienas eilinis apgailėtinas melas, gelbstint savo kailį. Gaila, bet vienu durniumi kaime nesugebėjome apsiriboti.

Gytis Paškevičius pritarė savo užauginto ir „išauklėto“ sūnelio nuomonei, kad visi tie vaizdai iš Ukrainos su žuvusiais vaikais ir civiliais yra inscenizacijos, suvaidintos samdytų aktorių.

Lyg to būtų maža, tarytum Pilypas iš kanapių į trasą iššoko ir grupės „Rebelheart“ lyderis Darius Mickus, pareiškęs, jog visa tai, kas vyksta Ukrainoje yra ne kas kita, kaip benderovcų organizuotas „savų šaudymas į savus“. Kažkur girdėta, tiesa? O kur dar J.Statkevičius, Ž.Tratas?

Karo akivaizdoje tokios, atsiprašant, nuomonės nėra demokratijos ir žodžio laisvės išraiška. Tai yra paprasčiausiai pritarimas karui ir Rusijos agresijai, atviras stojimas žudikų pusėn. Už tokius dalykus turėtų būti baudžiama kaip už sovietų okupacijos neigimą, nacistinės ir sovietinės atributikos platinimą. Tačiau didžiausia bausmė tokiems būtų visuomenės požiūris.

Labai dideles aikštes turi Minskas ir Maskva, tegul ten ir gieda okupantus šlovinančias giesmeles.

Todėl kreipiuosi į visas 60 Lietuvos savivaldybių su nuoširdžiu prašymu – organizuodami įvairiausius renginius ir miesto šventes (kurios rengiamos už mokesčių mokėtojų pinigus), tiesiog pamirškite šiuos veikėjus – Egidijų Dragūną, Gytį Paškevičių, grupę „Rebelheart“.

Deja, bet manau, kad sąrašas negalutinis. Pirmoji į šį prašymą jau atsiliepė Zarasų savivaldybė, raštiškai patvirtinusi, kad šių atlikėjų savo renginiuose tikrai nepageidauja. Simboliška, kad būtent šioje savivaldybėje G.Paškevičius turi savo sodybą prie Antalieptės marių. Kaip juokavo šios savivaldybės atstovai, būtų jų valia, apskritai paskelbtų G.Paškevičių persona non grata.

Lauksime ir kitų savivaldybių oficialių atsakymų, kuriuos paviešinsime. Ypatingai kreipiuosi į Lietuvos didmiesčių merus – nesuteikite savo miestų viešųjų erdvių jų koncertams, eiliniams paskutiniams atsisveikininams ir pasipinigavimams. Labai dideles aikštes turi Minskas ir Maskva, tegul ten ir gieda okupantus šlovinančias giesmeles.

Džiaugiuosi, kad Kauno vasaros festivalio rengėjai jau atsisveikino su jame turėjusiu koncertuoti E.Dragūnu. Rėmėjai taip pat. Taip pat didžiuojuosi grupės SEL muzikantais, kurie nutraukė bet kokį bendradarbiavimą su atlikėju, kuriam karas Ukrainoje yra tik „pasaulio apsivalymas“.

Nidos „Šlovės alėjoje“ neliks G.Paškevičiaus delno. Neabejoju, kad ir grupės „Rebelheart“ gerbėjai įvertins jų „dievuko“ vertybes, o Juozo Statkevičiaus mylėtojai prieš eidami į naujos kolekcijos pristatymą pagalvos, ar ant naujų ištaigių drabužių nėra ukrainiečių vaikų kraujo.

Taip pat kreipiuosi į visus TV kanalus, radijo stotis, portalus, žiniasklaidos leidinius. Išbraukite šiuos Kremliui naudingus idiotus iš savo grojaraščių ir puslapių, nereklamuokite jų koncertų. Didžioji dalis žiniasklaidos priemonių jau atsiliepė į šį kreipimąsi ir įsipareigojo jų nerodyti ir netransliuoti. Ar eiti ateityje į šių moralinių iškrypėlių koncertus žmonės nuspręs patys. Kaip ir verslininkai susimąstys, ar verta remti juos ir jų koncertus.

Ir pabaigai, mieli scenos ir eterio kolegos, laidų ir renginių vedėjai, dainininkai, atlikėjai, muzikantai, šokėjai, aktoriai, prodiuseriai. Atsisakykite dalyvauti renginiuose, sužinoję, kad juose dalyvauja šie veikėjai. Tiesiog paklauskite organizatorių, kas dar dalyvauja renginyje ir maloniai iškelkite sąlygą – „aš tikrai dalyvausiu, bet kad šito veikėjo nebūtų“. Patikėkite, Jūsų tikrai neatsisakys, nes mūsų yra absoliuti dauguma, mes su Ukraina, kuri kovoja už savo ir mūsų Laisvę. Laisvę, kuri įpareigoja ją ginti, o ne laisvę kalbėti tai, kas naudinga rusofašistams ir žudikams.

Šlovė Ukrainai, šlovė Didvyriams!“, – pasidalintame pranešime spaudai rašė A.Valinskas.