„Anūkų budynės“ prie Elizabeth II karsto: stovėjo aštuoniese, princas Harry – su uniforma

„Anūkų budynės“ prie Elizabeth II karsto / „Scanpix“ nuotr.
„Anūkų budynės“ prie Elizabeth II karsto / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Šeštadienio vakarą Londone, Vestminsterio menėje, tęsėsi karalienės Elizabeth II gedėjimo apeigos. Tęsėsi „šeimos budynes“ – prie velionės karalienės karsto stojo aštuoni jos anūkai, tarp jų – naujasis sosto įpėdinis Velso princas Williamas ir nuo karališkųjų pareigų atsitraukęs jo brolis princas Harry. Pastarajam vis tik buvo duotas specialus leidimas vilkėti savo karinę uniformą.

Aštuoni karalienės anūkai įžengė į Vestminsterio menę ir lėtai ėjo link velionės močiutės Elizabeth II karsto, kad pradėtų budynes.

Karinę aprangą vilkėjo princai Williamas ir Harry. Jie dėvėjo vienodas juodas uniformas, tik Williamas – su mėlynu kaspinu.

Kiti Elizabeth II anūkai – princesės Beatrice ir Eugenie, Zara Tindall ir Peteris Philipsas, ledi Luiza Vindzor ir Severno vikontas Jamesas – vilkėjo juodus drabužius, panašius į tuos, kuriuos dėvėjo procesijoje iš karto po karalienės mirties.

„Anūkų budynės“ prie Elizabeth II karsto
„Anūkų budynės“ prie Elizabeth II karsto / „Scanpix“ nuotr.
„Anūkų budynės“ prie Elizabeth II karsto
„Anūkų budynės“ prie Elizabeth II karsto / „Scanpix“ nuotr.

Anūkų budynės truko apie 15 minučių, kaip ir praėjusį vakarą jų tėvų – Elizabeth II keturių vaikų.

Penktadienio vakarą, kai karalius Charlesas III, jo broliai ir sesuo dalyvavo budynėse, į jas atvyko ir kiti karališkosios šeimos nariai. Kai kurie jų šeštadienio vakarą grįžo stebėti aštuonių karalienės anūkų atiduodamos pagarbos velionei monarchei ir senelei Elizabeth II.

Tarp atvykusių buvo princas Edwardas ir jo žmona Sofija, Vesekso grafas ir grafienė, kurių vaikai ledi Luiza Vindzor ir Severno vikontas Jamesas. Jie stovėjo Vestminsterio menės šone.

Fotogalerija:

Penktadienį vakare Vestminsterio menėje vyko „princų budynės“. Prie karsto stojo Charlesas III, jo sesuo princesė Anne ir broliai princai Andrew bei Edwardas.

Visi keturi karališkieji asmenys budėjo su paradinėmis karinėmis uniformomis. Taip keturi velionės Elizabeth II keturi vaikai išreiškė pagarbą savo motinai.

Karalienės šeimai tenka gedėti viso pasaulio akivaizdoje, bet jauniausias karalienės sūnus Edwardas sakė: „Mus labai sujaudino užliejusi emocijų banga ir žmonių, pasistengusių išreikšti savo meilę, susižavėjimą bei pagarbą, skaičius.“

Fotogalerija:

Alyvmedžio šakelė princui Harry

Princui Harry per atsisveikinimo su senele Elizabeth II ceremoniją anksčiau buvo paskelbtas draudimas dėvėti karinę uniformą, mat jis yra atsisakęs karališkųjų pareigų.

Vis tik princas Harry, kuris dvi pamainas yra tarnavęs britų kontingente Afganistane, sulaukė išimties ir gavo specialų leidimą vilkėti savo karinę uniformą šeštadienį „anūkų budynėse“.

Šis sprendimas atrodo kaip dar viena ištiesta alyvmedžio šakelė princui, po jo ir žmonos Meghan Markle karališkajai šeimai pareikštų kaltinimų rasizmu.

Išimtis buvo suteikta ir prasikaltusiam karalienės sūnui princui Andrew, iš kurio buvo atimti titulai. Jam karinę uniformą buvo leista dėvėti kaip „specialų pagarbos karalienei ženklą“ stovint sargyboje prie Elizabeth II karsto „princų budėjimo“ ceremonijos metu.

Elizabeth II sūnus princas Andrew, kuriam JAV iškelta civilinė byla dėl lytinės prievartos, šių metų sausį atsisakė garbingų karinių ir labdaros pareigų, o karalienė iš jo atėmė titulus. Nuo tada Andrew nebelaikomas dirbančiu karališkosios šeimos nariu.

O štai princas Harry ir Meghan Markle 2020-aisiais paskelbė apie savo sprendimą atsisakyti karališkosios šeimos narių pareigų ir „dirbti, kad taptų finansiškai nepriklausomi“. Šis sprendimas reiškia, kad jie nebeatstovavo monarchei Elizabeth II ir nebevykdo karališkųjų pareigų. Oficialiai pareigas pora nustojo eiti tų pačių metų kovo pabaigoje.

97-uosius metus ėjusi Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II, ilgiausiai kada nors valdžiusi Britanijos monarchė, mirė rugsėjo 8-osios popietę Škotijoje. Liūdną žinią pranešė Bakingamo rūmai.

Po daugiau nei 70 metų valdžiusios Elizabeth II mirties paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas, o naujuoju karaliumi tapo vyriausiasis velionės sūnus princas Charlesas, kuris nuo šiol bus žinomas kaip Charlesas III.

Rugsėjo 10-ąją šeštadienį oficialiai monarchu paskelbtas Charlesas III sūnų princą Williamą ir jo žmoną hercogienę Catherine paskelbė Velso princu ir princese, taip pat Kornvalio hercogais – abu šiuos titulus iki šiol turėjo karaliumi tapęs Charlesas III.