Atskleista karalienės Elizabeth II mirties priežastis: paviešintas istorinis dokumentas

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-29 16:35
AA

Ketvirtadienį, praėjus trims savaitėms po karalienės Elizabeth II mirties, Škotijos nacionalinis archyvų biuras paviešino istorinį dokumentą. Jame atskleista oficiali monarchės mirties priežastis, rašo BBC.

Karalienė mirė dėl senatvės, paaiškėjo šiandien paskelbtame Jos Didenybės mirties liudijime.

96 metų monarchė mirė Balmoralo dvare Škotijoje, ketvirtadienį, rugsėjo 8 dieną 15.10 val., daugiau nei trimis valandomis anksčiau, nei apie tai buvo pranešta visuomenei.

Apie jos mirtį informavo karalienės Elizabeth II duktė princesė Anne.

Mirties liudijime, kurį paskelbė Škotijos nacionalinis archyvų biuras, nurodoma, kad ji mirė dėl „seno amžiaus“. Ta pati priežastis įvardijama ir jos vyro princo Philipo mirties liudijime.

Istoriniame dokumente, kuriame monarchės profesija nurodyta kaip „Jos Didenybė Karalienė“, atskleidžiama, kad tik karalius Charlesas III ir jo vienintelė sesuo buvo šalia motinos, kai ji mirė.

Princas Williamas, princas Andrew, princas Edwardas ir jo žmona Sophie tuo metu skrido lėktuvu pas motiną, tačiau jos pamatyti nespėjo. Princo Harry lėktuve kartu nebuvo, jam teko savarankiškai keliauti į Škotiją iš Lutono.

Karalienės Elžbietos II valstybinės laidotuvės / „Scanpix“ nuotr.
Elžbietos II amžino poilsio vieta / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Primename, kad karalienė Elizabeth II iškilmingai palaidota rugsėjo 19-ąją. Pirmoji laidotuvių dalis vyko Vestminsterio abatijoje – čia dalyvavo ne tik britų karališkosios šeimos nariai, bet ir įvairių pasaulio šalių lyderiai – iš viso apie du tūkstančius žmonių, tarp kurių ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana.

Iškilmingoje procesijoje į abatiją ir iš jos, taip pat procesijoje į Vindzoro pilį bei laidotuvėse pilies Šv. Jurgio koplyčioje dalyvavo apie šešis tūkst. kariškių. Šv. Jurgio koplyčioje karalienė palaidota kartu su vyru princu Philipu.

Ilgiausiai Britanijos istorijoje valdžiusi monarchė mirė rugsėjo 8-ąją, Škotijoje, būdama 96 metų. Pastaruosius metus jos sveikata silpo, ji palaipsniui traukėsi iš viešumos.

Fotogalerijos:

Britanija ir pasaulis atsisveikina su karaliene Elžbieta II (88 nuotr.)
+82
Elizabeth II gyvenimo akimirkos (73 nuotr.)
+67