Į „Eurovizijos“ finalą pateko Gebrasy ir E.Cololo, palaikymo pritrūko Militai Daikerytei

„Eurovizijos“ atrankos pusfinalio dalyviai / J.Stecevičiaus / LRT nuotr.
„Eurovizijos“ atrankos pusfinalio dalyviai / J.Stecevičiaus / LRT nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-01-30 21:01
AA

Šeštadienio vakarą vykusiame nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje varžėsi dešimt atlikėjų, vedinų vieno bendro tikslo – visi jie norėjo patekti į didįjį finalą, tačiau tokią galimybę gavo tik penki iš jų.

„Eurovizijos“ nacionalinės atrankos „Pabandom iš naujo!“ pusfinalyje pasirodė šios, daugiausia žiūrovų ir komisijos simpatijų sulaukusios, grupės ir atlikėjai: Gebrasy, Gabrielius Vagelis, Evita Cololo, Norbertas, Aistė Brokenleg, Voldemars Petersons, Titas ir Benas, Martyna Jezepčikaitė, Milita Daikerytė ir grupė „BE U“.

Susumavus žiūrovų ir komisijos balsus paaiškėjo, kad į finalą keliauja šie penki iš dešimties pusfinalyje pasirodžiusių atlikėjų: Gebrasy, Martyna Jezepčikaitė, Evita Cololo, Voldemars Petersons bei Titas ir Benas. Tai nulemė bendri televizijos žiūrovų ir komisijos balsai, kurie skiriami lygiomis dalimis.

Didžiajame finale taip pat varžysis ir grupė „The Roop“, kuriems šiais metais iškart skiriama vieta pasirodymui atrankų finale.

„Eurovizijos“ atrankos pusfinalio žiūrovų balsai
„Eurovizijos“ atrankos pusfinalio komisijos balai
„Eurovizijos“ atrankos pusfinalio balai, susumavus komisijos ir žiūrovų balsus

Šį šeštadienį dalyvių pasirodymus vertino LATGA atstovas Jievaras Jasinskis, dainininkė Aistė Smilgevičiūtė, televizijos ir radijo laidų vedėja, žurnalistė Gerūta Griniūtė, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, atlikėjas ir muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano.

Pirmieji prieš televizijos žiūrovų bei komisijos teismą stojo grupė „BE U“ su daina „Love Yourself“. Jiems pasirodymą paruošti padėjo aktoriai Toma Vaškevičiūtė ir Gytis Ivanauskas.

Atlikėjai labai džiaugėsi galimybe pasirodyti pusfinalyje, dėkojo gerbėjams ir mylimai Šilutei. Taip pat prasitarė, kad patekimas į pusfinalį jiems suteikė daugiau pasitikėjimo savimi bei motyvacijos ateityje ir toliau muzikuoti.

„Norime dalintis su žmonėmis savo meile per muziką“, – jautriai pasisakė grupės nariai.

Grupė „BE U“ / J.Stecevičiaus / LRT nuotr.

Antroji pusfinalyje pasirodė Aistė Brokenleg su kūriniu „Home“ – atlikėja atviravo, kad jos tikslas – ne pergalė, o tai, kad šią dainą išgirstų kuo daugiau žmonių, kad kūrinys paliestų jų širdis.

Pantomimos meną ir vaidybą mokiusis Aistė atviravo, kad tai suformavo ją kaip asmenybę, o netipinė „Eurovizijai“ daina atrado savo gerbėjų ratą – Aistė teigė dėl jos sulaukianti komplimentų.

„Anoje laidoje galvojau, kad tokia daina – tikrai ne „Eurovizijai“, tačiau ji kuria tokią ypatingą atmosferą, o dar pagalvojau, kad Aistė į sceną išeitų pritemdytoje šviesoje... Jei ąnasyk maniau, kad kūrinys tiktų alternatyviajai „Eurovizijai“, tai dabar įspūdis pasikeitė“, – apie jos pasirodymą sakė G.Griniūtė.

Aistė Brokenleg / J.Stecevičiaus LRT nuotr.

Scenoje su kūriniu „My Guy“ pasirodęs Gabrielius Vagelis prisipažino, kad prireikė ne vienerių  metų, kol jis suprato, ko nori iš scenos, taip pat kol pradėjo joje jaustis drąsiai ir užtikrintai.

Gabrielius Vagelis / J.Stecevičiaus / LRT nuotr.

Nuo vaikystės dainuojanti Martyna Jezepčikaitė atliko kūrinį „Thank You Very Much“, pirmoje atrankos laidoje sulaukusį daugiausiai žiūrovų balsų.

„Mama visada mane stengėsi padrąsinti ir išleisti į sceną“, – prisipažino Martyna, o jos mama prasitarė, kad nuo Martynos vaikystės vykdavo su ja į įvairius muzikinius konkursus ir tam atidavė daug savo laiko.

Martyna Jezepčikaitė / J.Stecevičiaus / LRT nuotr.

Norbertas komisiją bei žiūrovus bandė pakerėti daina „Man in Need“ – atlikėją atrankoje itin palaiko jo mama, su kuria, prisipažino jis, pasitaria pačiais įvairiausiais gyvenimiškais klausimais, o muzikiniai – irgi ne išimtis.

„Šįkart nusprendžiau labiau atsipalaiduoti, tiesiog padovanoti žiūrovams šventę ir nesijaudinti dėl natų“, – atviravo jis.

Norbertas / J.Stecevičiaus / LRT nuotr.

„Be paslapčių“ – vienintelė atrankoje dalyvaujanti lietuviška daina, su kuria į finalą patekti bandė Evita Cololo. Ir... jai pavyko!

„Šią dainą iš tiesų dainuoju iš širdies ir noriu, kad jos skleidžiama žinutė pasiektų ir žiūrovus“, – sakė Evita. 

„Šįkart visai kitom akim ją pamačiau ir kitaip išgirdau. Evitą Cololo drąsiai siųsčiau į finalą, šįkart ji atrodė gerokai tvirčiau“, – apie jos pasirodymą sakė komisjos narė Gerūta.

Jai antrino ir Stano, pasakęs, kad Evita dainuoja tobulai ir scenoje atrodo išties gerai bei užtikrintai. „Tik nesuprantu, kur Evita buvo iki šiol?!“ – retoriškai klausė jis.

Evita Cololo / J.Stecevičiaus / LRT nuotr.

Titas ir Benas pusfinalyje atliko dainą „No“, kuria, prisipažino pusbroliai, abu labai tiki.

„Labai gerai jaučiamės stovėdami scenoje – mes tuo gyvename, tuo kvėpuojame, tad tai mums – labai svarbu“, – prisipažino atlikėjai, pridūrę, kad nepaisant kiekvieno individualių hobių ir veiklų, juodu daug laiko praleidžia kartu dėl muzikos.

„Mūsų planuose – albumas!“ – prasitarė giminaičiai.

Titas ir Benas / J.Stecevičiaus / LRT nuotr.

Voldemars Petersons sužavėti komisiją bei žiūrovus bandė su kūriniu „Wings of Freedom“.

„Manau, kad šie metai – mano metai!“ – džiaugėsi Voldemars, turėdamas omenyje dalyvavimą „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje, tuomet dar nežinojęs, kad pateks ir į didįjį finalą.

„Kas susiję su kūryba – man viskas įdomu: aš ir fotografuoju, ir filmuoju, ir dainuoju... Prisėdu ir prie piešimo“, – apie menišką savo prigimtį prieš pasirodymą sakė jis.

Komisija Voldemarui negailėjo komplimentų – svarstė, kad kūrinys priverčia nusišypsoti, jo gera klausytis.

Voldemars Petersons / J.Stecevičiaus / LRT nuotr.

Su daina „Shadows“ kelią į didžiąją „Eurovizijos“ sceną bandžiusi prasiskinti Milita Daikerytė, prisipažino, kad kone penkerius metus dainavimą buvo nustūmusi į šalį, nes pradėjo suktis grožio versle ir muzikavimą apleido.

„Dabar jaučiuosi kaip atvertusi absoliučiai naują švarų lapą savo muzikiniame pasaulyje. Su mielu noru būčiau scenoje, jeigu tik Lietuvos muzikos industrijoje man atsiras vieta“, – atviravo ji.

Militos pasirodymą palankiai įvertino ir komisijos narė A.Smilgevičiūtė. „Jos pasirodymas labai sustiprėjo, jaučiau, kad ji šįkart parodė savo širdį ir sušildė kūrinį“, – komplimentų Militai negailėjo Aistė.

Militą kaip vieną favoričių minėjo ne vienas komisijos narys, pagyręs balsą, įdomų kūrinį ir gerai atrodančią pasirodymo visumą.

Deja, atlikėjai nepavyko patekti į finalą – nors komisija jai skyrė trečią vietą, žiūrovai balsavo vangiai ir jų vertinimo lentelėje mergina atsidūrė net aštuntoje vietoje. Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus Milita liko šešta – iki finalo jai trūko visai nedaug.

Milita Daikerytė / J.Stecevičiaus / LRT nuotr.

Paskutinis scenoje pasirodė atlikėjas, kompozitorius Gebrasy su kūriniu „Where‘d You Wanna Go?“. Jis buvo laikomas vienu iš pusfinalio favoritų, o vėliau paaiškėję komisijos ir žiūrovų balsai tai tik patvirtino – tiek vieni, tiek kiti jam skyrė pirmąją vietą. 

„Sunku patikėti, kad komisija ir žiūrovai praėjusioje atrankoje mane įvertino aukščiausiais įvertinimais“, – dėkingumo neslėpė Gebrasy, kalbėdamas apie pirmąją atrankos laidą ir dar nenutuokdamas, kad taip nutiks ir šįsyk.

„Jeigu žmonėms patiks mano dainos, jie jų klausysis, aš galėsiu kurti ir dainuoti ir toliau. Į savo muziką įdedu visą savo širdį, tad tikiuosi, kad žmonės tai pajus“, – apie norą tęsti muzikinę veiklą atviravo jis.

„Išgirsti šios dainos pirmus akordus, ir supranti, kad tai yra nerealus hitas. Man kaimynas rašė žinutę – ar tu matei, ar girdėjai, čia tai kūrinys!“ –  Gebrasy pasirodymą pagyromis įvertino Stano.

Jam antrino visi komisijos nariai, atlikėjui negailėję įvairių komplimentų tiek dėl paties kūrinio, tiek dėl išskirtinio bei malonaus klausytis atlikimo. Visi vienbalsiai sutarė, kad Gebrasy – atrankos favoritas.

Gebrasy / J.Stecevičiaus / LRT nuotr.

Balsuoti už labiausiai patikusią dainą žiūrovai galėjo skambindami arba siųsdami trumpąsias žinutes telefono numeriu 1669 (vieno skambučio ar žinutės kaina – 0,60 euro). Iš vieno mobilaus telefono numerio per vakarą buvo galima atiduoti daugiausia penkis balsus. Už žiūrovų skambučius ir trumpąsias žinutes surinktų lėšų dalis, kuri tenka LRT, bus skirta nacionalinę atranką laimėjusiam atlikėjui ar grupei.

Siekiant neskatinti telefoninio balsavimo varžybų, žiūrovų balsavimo rezultatai taip pat skelbiami tik laidos pabaigoje. Žiūrovų balsavimą visų nacionalinės atrankos laidų transliacijų metu stebi nepriklausomi stebėtojai – audito įmonės „Grant Thornton Baltic“ atstovai.

Kas iš jų atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“, vyksiančioje gegužės 18-22 dienomis Roterdame (Nyderlanduose), paaiškės vasario 6 dieną nacionalinės atrankos finalo metu. Šiais metais, atsižvelgiant į dinamišką pandemijos situaciją, yra numatyti net keli „Eurovizijos“ scenarijai.

Dėl pandemijos taip pat ir nacionalinės atrankos „Pabandom iš naujo!“ vyksta laikantis saugumo reikalavimų: filmavimai vyksta be žiūrovų, ribojami dalyvių susitikimai, komisija filmuojama atskiroje studijoje.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis (26 nuotr.)
+20