Internetas ūžia: kodėl TV kamera nusisuko nuo Naglio Bieranco ir Luko Griciaus bučinio?

Lukas Gricius ir Naglis Bierancas / Teodoro Biliūno nuotr.
15min, Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
AA

Kaune nuaidėjus didžiausiam metų muzikiniam renginiui M.A.M.A, atgarsiai netyla iki šiol. Bene daugiausiai dėmesio sulaukė Naglio Bieranco ir Luko Griciaus bučinys scenoje. Anot Naglio, jis buvo skirtas tiems, kurie „negali savo vaikams paaiškinti, kas yra meilė“. Tačiau ne vieną žiūrovą nustebino vaizdas TV ekrane – tuo metu, kai Naglis ir Lukas bučiavosi, TV kamera buvo staigiai nusukta nuo šio vaizdo.

Šiemet „Metų atlikėjo“ nominaciją patikėta paskelbti vienas kitam šiltus jausmus puoselėjantiems fotografui Lukui Griciui ir nuomonės formuotojui Nagliui Bierancui. Užlipę ant scenos jie parodė, kad jų meilė yra nenugalima ir aistringai pasibučiavo.

„Linkėjimai tiems, kurie nesugeba paaiškinti savo vaikams, kas yra meilė“, – sakė Naglis, o šiuos vyro žodžius palydėjo ilgas poros bučinys.

Po tokio gesto Naglis ir Lukas pasiūlė tą patį pakartoti ir televizijos žiūrovams: „O dabar galite tai pabandyti padaryti dar kartelį.“

Tačiau televizijos žiūrovai matė tik mažą bučinio dalį – operatoriai kaipmat nusuko kameras į publiką.

Lukas Gricius ir Naglis Bierancas / Teodoro Biliūno nuotr.
Lukas Gricius ir Naglis Bierancas / Teodoro Biliūno nuotr.

Toks televizijos sprendimas ne vieną ir papiktino. Tuo, kad bučinys nebuvo ištransliuotas iki galo, internete pasipiktino ir ne vienas pramogų pasaulio atstovas.

Pirmoji į šį nesusipratimą suskubo sureaguoti Dovilė Filmanavičiūtė. Ji savo feisbuke pasidalijo įrašu, kuriame išreiškė priekaištus televizijai.

„Tikrai, TV3 televizija? Ar tikrai reikėjo iškirpti meilės, kurios taip šiandien trūksta, kupiną bučinį? Kad ir kaip jums baugu – įvairovė, laisvė, buvimas savimi nugalės viską. Ačiū, Nagli Bierancai. Ir gana šitos nesąmonės! Mes jau pasiruošę būti šviesoje!“, – rašė ji.

Po kelių akimirkų pasirodė ir laidos „Kitokie pasikalbėjimai“ kūrėjo bei prodiuserio Manto Bertulio palaikymas porai ir kaltinimai televizijai homofobija.

„TV3 – homofobai? XXI a., o pagrindiniai Lietuvos muzikos pasaulio apdovanojimai neparodo dviejų vienas kitą mylinčių žmonių bučinio ant scenos. Pasaulio, kuriame pilna įvairiausio plauko menininkų, turinčių vienokią ar kitokią orientaciją. Tyčia nusukamos kameros, vos lūpoms susilietus. Jeigu tai būtų tarkim bučinys tarp moters ir vyro, viskas būtų okey? Nagli Bierancai ir Lukai Griciau, pagarba!“, – dėstė jis.

TV3 – homofobai? XXI a., o pagrindiniai Lietuvos muzikos pasaulio apdovanojimai neparodo dviejų vienas kitą mylinčių...

Posted by Mantas Bertulis on 2022 m. sausio 28 d., penktadienis

Abejinga neliko ir aktorė Elžbieta Latėnaitė. Ji dėl tokio televizijos sprendimo netgi atsisakė dalyvauti jų žaidime.

„TV3 televizija, jei jūs turite problemą parodyti LGBTQ+ žmonių bučinį, jūs turite problemą su REALYBE. Kita vertus, vakar gavau kvietimą dalyvauti viename jūsų televizijos žaidime, ir jūs labai padėjote apsispręsti. Nagli ir Lukai, palaikau“, – mintimis dalijosi E.Latėnaitė.

Portalas Žmonės.lt dėl įvykusios situacijos susisiekė su „TV3 Lietuva“ vadove Laura Blaževičiūte.

„Slaugiau sergančius vaikus ir viso to šaršalo dar nemačiau. Bet kokiu atveju, M.A.M.A renginys nėra mūsų, mes esame tik transliuotojas. Renginyje dirbo net ne mūsų žmonės. Jau praeitais metais bandėme tai išaiškinti“, – trumpai situaciją Žmonės.lt pakomentavo L.Blaževičiūtė.

Laura Blaževičiūtė/Juliaus Žalnierukyno nuotr.

15min susisiekė su vienu iš M.A.M.A organizatorių. Saulius Urbonavičius-Samas teigė neturintis tikslaus paaiškinimo, kodėl kameros buvo nukreiptos.

„Aš jums nieko negaliu pakomentuoti, aš tuo metu valdžiau renginį ir transliacijos ištisai negalėjau matyti. Gal režisierius pamatė kokį kitą kadrą. Neturiu tikslaus paaiškinimo – visko būna. Gal techninis dalykas, gal dar kas. Neišanalizavęs šios vietos, tad nieko nežinau“, – 15min komentavo S.Urbonavičius.

Vis dėlto jis nemano, kad tai buvo kažkas homofobiško. „Čia yra pučiamas burbulas. Tiesioginiame eteryje daug kas atsitinka: nukrypsta kameros, kas nors įvyksta ne laiku. Sudėtingas renginys, tai nemanau, kad čia reikia taip traktuoti šį dalyką“, – tikino jis.

M.A.M.A 2021 apdovanojimų ceremonija / Teodoro Biliūno nuotr.
Apdovanojimų M.A.M.A 2021 raudonojo kilimo svečiai (231 nuotr.)
+225
M.A.M.A 2021 apdovanojimų ceremonija ir koncertas (131 nuotr.)
+125
Skaitykite daugiau