Keturių sūnų mama I.Sabonienė: „Svarbiausia – būti sveikiems ir vieniems kitus mylėti“

Inga Sabonienė su sūnumis / Gretos Skaraitienės nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

„Svarbiausia – būti sveikiems, vieniems kitus mylėti. Tai pagrindas, o visa kita – tik aplinkybės“, – įsitikinusi vienos iš „Maxima“ parduotuvių direktorė Inga Sabonienė. Ji su kolektyvu kasdien stengiasi kurti šventinį stebuklą, kad pirkėjams nieko netrūktų. Nors šios šventės dėl pandemijos ir bus kitokios, jos vis tiek ateina ir tik nuo jūsų priklauso, kokias pavyks susikurti.

Dirbti įmonėje Inga pradėjo kaip salės darbuotoja, paskui tapo vadybininke, vėliau – vienos iš „Maxima X“ direktore, o dabar šias pareigas eina jau didesnėje parduotuvėje.

„Iššūkių, prekių, darbo – daug, bet kolektyvo nuotaikos labai geros. Iš tiesų, su kokia nuotaika pati ateinu į darbą, tokia dažniausiai persiduoda ir darbuotojams, todėl blogas emocijas stengiuosi palikti už darbovietės durų. Kolektyvą noriu motyvuoti, įkvėpti nenuleisti rankų, kad ir kas nutiktų“, – sako direktorė.

Čia pat skuba pridurti: „Mano darbuotojai – tiesiog nuostabūs, tad nuoširdžiai džiaugiuosi. Tokio gero kolektyvo jokiame darbe dar nesu turėjusi. Kiekvienam vadovui palinkėčiau tokios komandos, nes tai – didelė laimė!“

Inga Sabonienė su sūnumis / Gretos Skaraitienės nuotr.

Inga pasakoja, kad šventiniu laikotarpiu, kai darbe didesnis sujudimas negu įprastai, ji žino: kolektyvas kasdien dirba petys į petį – jeigu kolegos mato, kad kažkuriam skyriui reikia pagalbos ar papildomų rankų, nedvejodami pasidalija darbais. 

„Kasdienybėje, kai išties netrūksta iššūkių, nenumatytų situacijų, draugiškumas mus gelbsti. Stengtis vienam dėl kito – tai mūsų stiprybė. Juk šiandien tau viskas sekasi, o rytoj gal būsi tas, kuriam reikės pagalbos? Man džiugu, kad žmonės tai priima kaip savaime suprantamą dalyką.“

Pašnekovė atvirauja, kad dėl pandemijos darbo kasdienybė pasidarė sudėtingesnė, tačiau ir čia gelbsti darbuotojų sąmoningumas ir atsakingumas.  

Ragauti ir bendrauti

Po darbų I.Sabonienė skuba į namus, kuriuose taip pat jau pamažu ruošiamasi šventėms ir gyvenama jaukiu jų laukimu. 

Kai namuose – dvylikametis Darius, devynmetis Tomas bei aštuonmečiai dvyniai Benas ir Neitas, veiksmo niekada netrūksta. Ir nors broliškų nesutarimų pasitaiko, tačiau prieš šventes visi kartu tvarkosi kambarius, puošia eglutę, padeda atlikti buities darbus.

„Vaikai tikrai geri, stengiasi padėti, kiek kuris sugeba pagal savo galimybes. Būna, paskambinu, kad jau važiuoju iš darbo, jie nuskuta bulvių, išplauna indus. Visi turi savo darbų, pareigų – žinoma, ne visada noriai skuba jų atlikti, tačiau jie juk vaikai, tai normalu. Svarbu, kad beveik visada galiausiai pavyksta susitarti“, – džiaugiasi laiminga mama.

Inga Sabonienė su sūnumis / Gretos Skaraitienės nuotr.

Nors šeima gausi, tačiau šventes sutikdavo su giminaičiais, kurių irgi nemažas būrys, mat vien Ingos brolis turi tris dukras. Su tokia didele vaikų kompanija gyvenimą be klegesio ir šurmulio įsivaizduoti tikriausiai būtų sunku. 

„Mūsų šventės taip pat neįsivaizduojamos be, rodos, elementaraus dalyko – bendravimo. Skambiname ir giminėms į užsienį, draugams. Išsipasakojame turbūt metams į priekį“, – šypteli ji. 

Artėjančių švenčių proga pašnekovė linki nepamiršti esminių dalykų ir vertinti tai, ką turime. „Manau, kad šiuo metu žmonėms labiausiai trūksta ramybės. Nereikia plėšytis dėl dalykų, kurių neįmanoma pakeisti. Ištikusią pandemiją reikia išgyventi, susitaikyti su tuo ir nesinervinti, kad šiemet galbūt nepavyks aplankyti visų giminaičių. Kitąmet šventės dėl to bus labiau išsiilgtos. Svarbiausia – būti sveikiems, vieniems kitus mylėti. Tai pagrindas, o visa kita – tik aplinkybės.“

Skaitykite daugiau