Kokiems dalykams elegantiškoji Gerūta Griniūtė sako taip, o kam taria griežtą ne?

Gerūta Griniūtė / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Gerūta Griniūtė / Luko Balandžio / 15min nuotr.
2017-07-24 15:00
AA

Elegantiškoji LRT radijo ir televizijos laidų vedėja stebina aplinkinius gausybe skirtingų pomėgių. „Mėgstu sunkųjį roką, sunkumų kilnojimą, šaudymą tire... Vos pajutusi, kad į kasdienybę braunasi nuobodulys, imuosi ko nors naujo“, – šypsosi vietoje nenustygstanti Gerūta Griniūtė.

TAIP

Tremties tema man labai artima, nes seneliai, kiti giminės – tremtiniai. Šeimoje šia tema daug diskutuojame.

Patriotiškumui. Neseniai teko vesti LRT projekto „Misija Sibiras‘17“ paramos koncertą. Džiaugiuosi, kad toks darbas buvo patikėtas būtent man. Renginyje dar kartą prisiminiau ir savo šeimos istoriją. Tremties tema man labai artima, nes seneliai, kiti giminės – tremtiniai. Šeimoje šia tema daug diskutuojame. Projektas stipriai prisideda prie Lietuvos jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo. Žmonės, kurie dalyvaudami šiame projekte vyksta į Sibirą, atlieka didelį darbą – įgiję neįkainojamos patirties, ja dalijasi su kitais. Taip skatinimas patriotiškumas. Lenkiu galvą prieš projekto organizatorius ir vykdytojus.

Savanorystei. Manau, kiekvienas žmogus galėtų įprasminti dalelę savo brangaus laiko savanoriaudamas. Pati taip pat savanoriauju viename fonde, kuris globoja onkologinėmis ligomis sergančius vaikus. Ši iniciatyva padeda augti asmenybei. Ką nors davę kitiems, gauname nepalyginti daugiau. Tik pažinę aštresnius gyvenimo kampus galime patirti tai, ko gyvendami įprastai niekaip nepajustume.

Grikiams. Jau devynerius metus esu vegetarė. Mėsos atsisakiau labai natūraliai – tiesiog nusprendžiau pažiūrėti, kaip jausiuosi jos nevalgydama. Stebuklas tapus vegetare neįvyko, tik jaučiuosi lengviau. Nesmerkiu mėsavalgių – kiekvienas renkamės tai, kas mums patinka. O mano mėgstamiausias patiekalas – grikiai. Juos dievinu nuo vaikystės. Dažnai juokauju, kad šias kruopas galėčiau kirsti pusryčiams, pietums ir vakarienei.

TAIP PAT SKAITYKITE: VYRAI ATVIRAI IR DRĄSIAI. A. Valinskas: „Gyventi šeimoje reikia nekapojant šakų“

Gerūta Griniūtė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Džiazui. Klausau pačios įvairiausios muzikos. Kartais renkuosi ir elektroninę, sunkųjį roką, džiazą... Esu smalsi – man įdomu atrasti ką nors nauja. Tačiau namuose dažniausiai skamba džiazas. Vieno mėgstamo atlikėjo neturiu. Patinka Gregory Porteris, Billas Evansas... Džiugu, kad džiazas ir mūsų šalyje populiarus, vyksta šiam muzikos žanrui skirtos savaitės, renginiai. Kai turiu galimybę, būtinai juose apsilankau.

Neįsivaizduoju savęs šviesiaplaukės. Labai gerai jaučiuosi tokia, kokia esu. Negaliu įsivaizduoti savęs ir ilgais nagais.

Intensyviam darbui. Nors pastaruoju metu daug kalbama apie tai, kad reikia lėtinti gyvenimo tempą, visgi intensyvus darbų grafikas mane įkvepia. Ši vasara – taip pat labai aktyvi. Be darbo televizijos projektuose, radijo stotyje LRT KLASIKA vedu dvi laidas: „Muzikinis pastišas“ ir „Pakeliui su klasika“, o per LRT RADIJĄ – naują laidą „Vasaros popietė“. Tai skirtingos laidos gana skirtingoms auditorijoms, bet tai labiausiai mane ir žavi.

NE

Apsipirkimui. Labai nemėgstu vaikščioti po parduotuves, apsipirkimo procedūra mane labiau vargina, nei džiugina. Žinoma, negaliu visiškai nuo to išsisukti. Tačiau šį užsiėmimą, skirtingai nei kitos moterys, vadinu darbu. Pramoga tai, toli gražu, nekvepia.

Saulės vonioms. Nejaučiu poreikio skrudintis saulėje. Be to, pasyvus poilsis manęs nežavi. Tiesa, po intensyvaus darbų maratono vieną dieną galiu praleisti ramiai. Medituoju besiirstydama valtimi, žiūrėdama į ramiai tyvuliuojantį ežerą. Tačiau to ir užtenka, kad atgaučiau prarastas jėgas. Jų pasipildyti galiu ir plaukdama kalnų upe. Taigi dažniau esu linkusi kelti sparnus į naujas, dar nepažintas vietas (šypsosi).

Gerūta Griniūtė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Įkyriam dėmesiui. Meluočiau sakydama, kad nemėgstu dėmesio. Man jis tikrai patinka, tačiau, kai jis demonstruojamas įkyriai, nežinau, kur dėtis. Džiaugiuosi, kad manęs gatvėje neatpažįsta – nenorėčiau, kad į mane nuolatos spoksotų aplinkiniai. Vertinu privatumą. Kita vertus, man patinka bendrauti, todėl nesunkiai užkalbinu nepažįstamus žmones, užmezgu pokalbį. O kai ateina laikas ir pajaučiu, kad būtinai turiu pailsėti nuo bendravimo, bėgu į gamtą, kur nėra jokio triukšmo. Deja, tai pavyksta gana retai.

Maisto gaminimui. Tiesiog neskiriu laiko šiai veiklai. Be to, gamindama nejaučiu didelio pasitenkinimo. Na, nebent maistą ruošiu kitam žmogui. Matydama, kaip viena mano draugė džiūgauja improvizuodama virtuvėje, suprantu, kad man prie puodų bent kol kas – ne vieta (juokiasi). Žinoma, skaniai valgyti norisi. Dažnai maitinuosi kavinėse, o namuose ruošiu greitai pagaminamus patiekalus, pavyzdžiui, salotas, makaronus...

Kategoriškumui. Į daugelį gyvenimo reiškinių stengiuosi žiūrėti labai lanksčiai. Tačiau tai nereiškia, kad neturiu savo nuomonės. Tiesiog bet kokį reiškinį ar įvykį turiu ištirti iš visų pusių, išklausyti įvairias nuomones, o tada susidarau savąją. Nuomonės dažnai nekeičiu.

Ilgiems nagams ir šviesiems plaukams. Tikrai nesu nusistačiusi prieš šviesius plaukus, tačiau pati neįsivaizduoju savęs šviesiaplaukės. Labai gerai jaučiuosi tokia, kokia esu. Negaliu įsivaizduoti savęs ir ilgais nagais. Matyt dėl to, kad nuo mažens grojau fortepijonu ir niekada negalėjau užsiauginti ilgesnių nagų. Dabar tokio poreikio irgi nėra.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vaiva Rykštaitė apie Havajus: „Čia išmokau šypsotis ir... netesėti pažadų“

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!