„Lietuvos balse“ – šelmiškas R.Mackevičiaus močiutės pokštas: 79-erių Irena prajuokino visą areną

Rolandas Mackevičius su močiute Irena / Teodoro Biliūno / BNS nuotr. ir stop kadras
Rolandas Mackevičius su močiute Irena / Teodoro Biliūno / BNS nuotr. ir stop kadras
Šaltinis: Žmonės
2023-05-03 20:03
AA

Sekmadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje griaudėjo jubiliejinio – dešimtojo – „Lietuvos balso“ sezono finalas, kurio nugalėtoju tapo iš Nigerijos kilęs, o prieš karą Ukrainoje gyvenęs Anyanya Udongwo. Renginys buvo išties įspūdingas: dešimt finalo dalyvių ir svečiai dovanojo išskirtinius pasirodymus, o papildomo šarmo vakarui suteikė Rolando Mackevičiaus pokštai. Nuo vedėjo neatsiliko ir jo močiutė Irena – 79-erių senjorė prajuokino visą areną.

Vienintelio „The Voice“ projekto visose Baltijos šalyse jubiliejinis sezonas sekmadienį pasiekė finišo tiesiąją. Kauno „Žalgirio“ areną drebino ne tik dešimt stipriausių finalininkų balsų, bet ir originali, visą dekadą projekto metų vienijanti programa – nostalgijos dozė. Žiūrovų laukė ankstesnių sezonų nugalėtojų šou, taip pat projekto mokytojų pasirodymai.

Visą renginį lydėjo nesibaigiantys pokštai, kuriuos vieną po kito serviravo vakaro vedėjas Rolandas Mackevičius ir jo kalbinami svečiai. Viena iš viešnių – jo močiutė Irena. Linksma senjorė vakaro metu nestokojo energijos.

„Lietuvos balsas“ finalas „Žalgirio“ arenoje / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Aš jums pasakysiu taip: šiandien juda ne tik visa arena – šiandien juda ir mano močiutė. Duokit jai aplodismentų. Jau promočiutė mano vaikų. Jinai sako: „Rolandai, pas tave bus superfinalas, mes privalom važiuoti.“ Jinai man pusę metų pasakojo, kad visi kaimynai žino, jog ji bus finale. Aš negalėjau jos neparodyti šiandieną. Močiutė sako: „Rolandai, ten pas tave tiek gražių vyrų būna visokių, tu galėtum man vieną palikti?“ Močiute, aš tau taip pasakysiu – tu rinkis. Gražūs vyrai ant scenos eina?“, – senelės klausė Rolandas Mackevičius.

„Labai labai, noriu dar“, – šypsodamasi atsakė močiutė Irena, o visa arena pratrūko kvatoti.

Okei. Tu nori, mes tą padarysim, – nusijuokė Rolandas ir pristatė dalyvį Maksimilian Drožin. – Raumeningas, močiute, stiprus ir galingas – tau turėtų labai patikti.“

Tuo jų pokštai nesibaigė. Monika Liu ir jos komandos dalyviai Simas ir Gabrielė, atlikę GALA dainą „Freed from desire“, ant scenos užkūrė tikrą vakarėlį, prie kurio prisijungė ir žiūrovai. R.Mackevičius nemelavo sakydamas, kad „juda ne tik visa arena – juda ir mano močiutė“: šokiams anūkas ir senelė negailėjo energijos.

„Duok penkis, močiute, duok penkis. Manęs žmonės klausia, iš kur aš šokti išmokau. Va, prašau. Mano močiutei jau tuoj 80-imt. Pažiūrėkit, kaip juda, Kaunas!“ – atgavęs kvapą ir per pečius apkabinęs močiutę sakė R.Mackevičius.

Vis tik močiutei nepatiko, kad anūkas atskleidė jos amžių. „Atsiprašau. Supyko, kad pasakiau, kiek metų“, – juokdamasis tarė Rolandas.

„Lietuvos balsas“ finalas „Žalgirio“ arenoje / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Šventinis koncertas prasidėjo nuo įspūdingo atidarymo, kuriame pasirodė per dešimt projekto metų jame sužibėję talentai: simboliškai į sceną lipo pirmojo projekto sezono laimėtoja Julija Jegorova bei penktojo sezono laimėtoja, vėliau tapusi projekto mokytoja Monika Marija, repą bei operą maišė ir prisiminimai dalijosi ir žiūrovų ypač pamilti Evita Cololo, Paulius Bagdanavičius bei kiti. ​

​Beno Aleksandravičiaus komandoje buvo linksmasis rokeris Kasparas Šimkevičius, charizmatiškoji Beata Beatričė Šiukaitė ir Nigerijoje gimęs, bet iš Ukrainos atvykęs Anyanya. Manto Jankavičiaus komandoje – jautrioji Vakarė Jarmalavičiūtė, užsispyrėlis Maksimilian Drožin, visada besišypsantis Orestas Vyšniauskas ir tik muzikai sielą atidavęs Sidas Gvozdiovas. Justinas Jarutis į finalą išėjo su lietuvių širdis pavergusiu Dovydo Kumpikevičiaus bei Aurimo Švažo duetu bei paslaptingąja Elze Raubyte, o Monika Liu – su projekte įsimylėjusiais ir į jį jau duetu sugrįžusiais Gabriele bei Simu Buziliauskais.

Po pirmojo finalo etapo – solo pasirodymo – žiūrovų sprendimu į superfinalą keliavo keturi dalyviai: Vakarė Jarmalavičiūtė iš Alytaus, Beata Beatričė Šiukaitė iš Šakių, Sidas Gvozdiovas iš Vilniaus ir Anyanya Udongwo iš Nigerijos. Visi keturi superfinalistai sulaukė ne tik gausaus žiūrovų palaikymo, bet ir drebinančių ovacijų arenoje.​Galiausiai triumfavo daugiausia žiūrovų balsų surinkęs eno Aleksandravičiaus mokinys Anyanya.

„Lietuvos balsas“ finalas „Žalgirio“ arenoje / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
„Lietuvos balso“ finalo dūzgės / LNK nuotr.

Paskelbus nugalėtoją, apsiverkė ir pats laimėtojas, ir šou vedėjai. Itin emocingai į pergalę reagavo ir vyro šeima. ​Laimėtojas pelnė LNK įsteigtą 15 tūkstančių eurų prizą bei leidybinį kontraktą su „Universal Music Group“. Ketvirta liko Beata Beatričė, trečia – Vakarė, antras – Sidas.

Finalo fotogalerija:

10-ojo „Lietuvos balso“ finalas „Žalgirio“ arenoje (291 nuotr.)
+285

Anyanya gimė bei užaugo Nigerijoje, bet savo namais vadina ir Ukrainą, kurioje praleido keliolika metų. Čia jis studijavo mediciną, o dainavimas buvo tik hobis (dainuodavo bažnyčioje, vėliau – įvairiuose projektuose), tačiau baigęs studijas, Anyanya suprato, kad tikrasis jo pašaukimas yra muzika. Karo metu Anynyai teko pasitraukti iš Ukrainos – jis gyveno Bučoje ir savo akimis matė skaudžias tragedijos pasekmes. Lietuva tapo pirmąja šalimi, kurioje Anyanya vėl išdrįso dainuoti po karo. Varginančios kelionės iš Ukrainos, kai repetuoti tekdavo eilėje prie sienos, nakvynės degalinėje, išgyvenimai matant nuolatines brangių žmonių netektis – talentingas atlikėjas visai tai ištvėrė, o muzika tiesiai iš jo širdies sugraudino visą Lietuvą.

„Esu be galo dėkingas lietuviams už palaikymą ir už tai, kaip šiltai mane sutiko. Prisipažinsiu – tokia jūsų parama sujaudino ne tik mane, bet ir mano šeimą, kuri dvejojo, kaip aš būsi sutiktas svečioje šalyje“, – atviravo Anyanya ir pažadėjo, jei tik susiklostys palankios aplinkybės, pabandyti kada nors išplėšti pergalę Lietuvai Eurovizijoje. „Visų pirma dėkoju Dievui ir savo šeimai. Ir, be abejo, dėkoju Lietuvos žmonėms už palaikymą – ne tik mano, bet ir visos Ukrainos. Mes nugalėsime“, – ašarų scenoje neslėpė Anyanya. ​

Fotogalerijos:

„Lietuvos balso“ finalo dūzgės (63 nuotr.)
+57
„Lietuvos Balso” finalo raudonas kilimas (134 nuotr.)
+128
„Lietuvos balso“ finalo spaudos konferencija (16 nuotr.)
+10
Dalyvis, kurį labiausiai palaikėte „Lietuvos balso“ finale:
Elzė Raubytė
4% | balsų: 282
4% | balsų: 282
Gabrielė ir Simas Buziliauskai
2% | balsų: 119
2% | balsų: 119
Orestas Vyšniauskas
3% | balsų: 212
3% | balsų: 212
Kasparas Šimkevičius
1% | balsų: 115
1% | balsų: 115
Beata Beatričė Šiukaitė
4% | balsų: 328
4% | balsų: 328
Vakarė Jarmalavičiūtė
17% | balsų: 1273
17% | balsų: 1273
Maksimilian Drožin-Maximiliano
2% | balsų: 148
2% | balsų: 148
Sidas Gvozdiovas
26% | balsų: 2027
26% | balsų: 2027
Aurimas Švažas ir Dovydas Kumpikevičius
6% | balsų: 453
6% | balsų: 453
Anyanya Udongwo
36% | balsų: 2752
36% | balsų: 2752
Rezultatai | Viso balsavo: 7709