Peršalimo ligos nesibaigia: 5 patarimai, kaip sustiprinti imunitetą pavasarį

Sloga / Fotolia nuotr.
AA

Vaistininkai pastebi, kad, pasibaigus žiemos šalčiams, su pavasariu ateina ir antroji susirgimų banga. Vaistines ir gydymo įstaigas užplūsta per anksti šiltus drabužius nusimetę žmonės. Išvengti pavasarinių peršalimų padės nusilpusio imuniteto stiprinimas. Vaistinės „Camelia“ specialistė Liubov Stolė dalijasi 5 patarimais, kaip pavasarį stiprinti organizmą.

Gerai maitinkitės

Siekiantys geros savijautos, turėtų daugiau dėmesio skirti mitybai ir pamiršti nereikalingas dietas. Pasak L. Stolės, subalansuota mityba ne tik padės geriau jaustis, bet ir išvengti daugelio iš šiltėjančiu metų laiku puolančių ligų.

Negalima vartoti tik vieno produkto. Į savo mitybos racioną patariama įtraukti daugiau vaisių ir daržovių, reikėtų nepamiršti ir mėsos patiekalų bei kruopų.

„Tinkama ir subalansuota mityba – vienas svarbiausių aspektų, stiprinant imunitetą. Negalima vartoti tik vieno produkto. Į savo mitybos racioną patariama įtraukti daugiau vaisių ir daržovių, reikėtų nepamiršti ir mėsos patiekalų bei kruopų. Subalansuota mityba papildys organizmą reikalingų vitaminų ir mineralų, kurie padės atsispirti ligoms. Atsparus imunitetas leis ne tik gerai jaustis, bet ir padės išvengti ligų bei sutaupyti, nes peršalimui gydyti dažniausiai tenka įsigyti ir vaistinių preparatų“, – sako specialistė.

Sveikas maistas / Fotolia nuotr.

Mankštinkitės

Norintiems gerai jaustis ir pavasario saulę pasitikti be ligų, dera prisiminti sportą. Bet koks judėjimas, net ir pasivaikščiojimas gryname ore, padės stiprinti imunitetą.

TAIP PAT SKAITYKITE Juokas – nemokamas vitaminas C

„Dabar orai gerėja, tad dera prisiminti ne tik mankštą, bet ir pasivaikščiojimą gryname ore. Keturiasdešimt minučių lauke ar parke padės pasijausti geriau ir tapti žvalesniems. Geras pasivaikščiojimas gali atstoti mankštą“, – sako L. Stolė.

Plaukite nosį

Vaistininkė pataria ne tik mankštintis ir gerai valgyti, bet ir reguliariai plauti nosį, per kurią į organizmą patenka įvairių ore sklandančių virusų.

„Ligų prevencija yra labai svarbi. Ji gali ne tik užkirsti kelią ligai, bet ir padėti sutaupyti. Mat rūpintis savimi kainuoja kur kas pigiau, nei gydytis susirgus. Vienas iš efektyvių peršalimo ir viršutinių kvėpavimo takų ligų prevencijos būdų – reguliarus nosies plovimas jūros vandeniu. Reguliariai plaunant nosį, į organizmą pateks mažiau virusų, o patekusieji bus laiku pašalinti“, – pataria vaistininkė.

TAIP PAT SKAITYKITE Maistas į namus – ne toks ir prastas pasirinkimas

Vartokite vitaminų

Pasak vaistininkės, po žiemos, kai dažnas dėl šviežių daržovių ir vaisių trūkumo gauna per mažai organizmui reikalingų vitaminų ir mineralų, sustiprinti imunitetą galima ir geriant vitaminus. Dėl vitaminų ar mineralų poreikio bei vartojimo visada galima pasitarti su savo šeimos gydytoju ar vaistininku, kuris patars kokius vitaminus pasirinkti bei pasiūlys juos mažiausiomis ir patraukliausiomis kainomis.

„Pakankamas vitaminų ir mineralų kiekis organizme prisideda prie organizmo atsparumo ligoms. Kai pradeda trūkti vitaminų, nesunku pastebėti, kad tada ir įvairūs negalavimai kimba greičiau ir lengviau. Kokius vitaminus ar mineralus rinktis, geriausia pasitarti su vaistininku ar gydytoju. Ne paslaptis, kad tie, kuri stiprina savo organizmą, turėtų ieškoti papildų su didesniu vitamino C kiekiu, o jaučiantys pavasarinį nuovargį turėtų gerti tonizuojančius vitaminus“, – sako specialistė L. Stolė.

Gerai išsimiegokite

Miegas sureguliuoja organizmo vitaminų apykaitą, stiprina bendrą atsparumą ligoms. Tad norintys mažiau sirgti, turėtų nepamiršti gero poilsio.

„Miegas sureguliuoja visas mūsų organizmo funkcijas ir netgi didina atsparumą virusams. Blogai išsimiegantys žmonės greičiau pavargsta, todėl dažniau suserga. Jau nekalbant apie gero poilsio naudą darbingumui ir bendrai savijautai“, – apibendrina vaistininkė.

Sveikas maistas / Fotolia nuotr.

Skaitykite daugiau