Po išpažinties apie sūnaus diagnozę Katažina pasirodė „Žmonės“ šventėje: „Esu pakylėta“

Katažina Zvonkuvienė 1000-ojo žurnalo „Žmonės“ numerio šventėje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Katažina Zvonkuvienė 1000-ojo žurnalo „Žmonės“ numerio šventėje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-22 20:03
AA

Ketvirtadienį Vilniaus senamiestyje įvyko 1000-ojo žurnalo „Žmonės“ numerio paminėjimo šventė. Prisiminti ryškiausius viršelius susirinko ir juos puošusios garsenybės, žurnalo skaitytojams ne kartą atvėrusios širdį. Šventėje pozityvu spinduliavo ir naujausio numerio herojė Katažina Zvonkuvienė. Portalui Žmonės.lt ji tikino – atviras pasakojimas apie sūnaus diagnozę pakeitė jos gyvenimą.

Žurnalas „Žmonės“ švenčia ypatingą sukaktį – sausio 26 dieną bus išleistas 1000-asis jo numeris. Paminėti šią progą ketvirtadienio vakarą Vilniuje rinkosi kviestiniai svečiai. Viena jų – dainininkė Katažina Zvonkuvienė, kartu su šeima – vyru Deivydu Zvonkumi, dvyniais Kornelija ir Donatu – papuošusi 999-ąjį žurnalo viršelį.

Zvonkų šeimos interviu – ne lengvas pašnekesys apie gyvenimo džiaugsmus. Tai – atvira ir nelengva išpažintis apie sūnaus Donato diagnozę. Išdrįsti apie tai prabilti viešai prireikė daug laiko: šeima link šio sprendimo ėjo ketverius metus.

Katažina Zvonkuvienė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vis tik pagaliau žengusi šį žingsnį ir atsivėrusi, Katažina ne tik nusimetė ilgai nešiotą paslapties šydą, bet ir patyrė vidinę transformaciją.

„Jaučiuosi puikiai – išsilaisvinusi, atsinaujinusi, kitokia, pakylėta tarsi ant pirštų galiukų. Atrodo, kad šiandien būčiau virš debesų. To priežastis – naujas žurnalo „Žmonės“ numeris“, – portalui Žmonės.lt sakė Katažina.

Pašnekovė tikino, kad nuoširdus interviu apie patirtis auginant vaiką, kuriam diagnozuotas autizmo spektro sutrikimas, leido į viską pažvelgti nauju kampu ir labiau atsiverti gyvenimui. „Atsirado dar daugiau noro jį mylėti“, – šypsodamasi pridūrė ji.

„Žmonių“ numeris su Katažinos ir Deivydo Zvonkų šeimos istorija buvo reikšmingas ne tik jiems – atviras pasakojimas sujaudino tūkstančius skaitytojų. Moteris tikino sulaukusi begalės žinučių ir kitų reakcijų, leidusių suprasti, kad ji su tokiu gyvenimo iššūkiu susiduria ne viena.

„Šiandien ir vakar stengiuosi truputėlį dozuoti informaciją, nes telefonas faktiškai liepsnoja. Gavau be proto daug palaikymo. Buvo labai daug rašančių mamyčių, kurios dalijosi tokia pačia patirtimi, kažkurios gal rimtesne, kai kurios – lengvesne. Apskritai pažįstamų rate atsirado labai daug šeimų, kurios, pasirodo, gyvena labai panašų gyvenimą, dėl to dėmesys ir atsivėrimas man duoda tiek energijos ir noro gyventi.

Arnoldas Eisimantas ir Katažina Zvonkuvienė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Suprantu, kad su šia istorija padrąsinti visas kitas šeimas. Tai nėra gyvenimo pabaiga. Tai – labai smagi ir įdomi kelionė“, – kalbėdama su Žmonės.lt šypsojosi Katažina.

Kad K.Zvonkuvienė jautėsi pakylėta, buvo akivaizdu vien į ją pažvelgus – moteris tiesiog švytėjo. Vidinį žavesį puikiai papildė įmantri suknelė, sudaryta iš sidabrinio korseto ir juodo šleifo. Katažiną 1000-ojo „Žmonių“ žurnalo renginiui puošė dizainerė Airida Skrickienė.

„Aš – pakankamai savikritiškas žmogus, tačiau man tai labai patinka. Airidai Skrickienei skiriu nuoširdų ir didžiausią ačiū, – pozityvu spinduliavo Katažina. – Nesu dažna tokių gražių ir rimtų renginių viešnia, todėl labai gera būti čia.“

Žmonės.lt primena, kad ketvirtadienį istoriniuose startuolio „Kilo Health“ rūsiuose susirinkę svečiai vertino per 1000 žurnalo numerių aktualumo nepraradusių herojų fotoparodą.

Svečius linksmino vakaro vedėjais tapę Mantas Stonkus ir Gelminė Glemžaitė, surengę humoristinius „Žmonių“ viršelių apdovanojimus.

Fotogalerijos:

Žinomi svečiai rinkosi paminėti Žurnalo „Žmonės“ 1000-ąjį numerį (110 nuotr.)
+104
Žurnalo „Žmonės“ 1000-ojo numerio paminėjimo šventės akimirkos (126 nuotr.)
+120

Pirmasis „Žmonės“ viršelis

Pirmasis „Žmonės“ numeris pasirodė 2000 m. lapkritį – pirmuoju tuometinio mėnraščio viršelio herojumi tapo Aras Vėberis. 2001 m. pavasarį „Žmonės“ tapo dvisavaitiniu leidiniu, o dar po trejų, 2004-ųjų rugpjūtį, pradėtas leisti kaip savaitraštis.

Aras Vėberis / Gedmanto Kropio nuotr.

Šiandien „Žmonės“ leidžiami 50 tūkst. tiražu, o kiekvieną savaitę jį skaito 150 tūkst. žmonių, rodo „Kantar“ vidutinės skaitytojų auditorijos duomenys.

Greta spausdintinio leidinio, vystomi ir skaitmeniniai prekės ženklo „Žmonės“ produktai – internetinė namų kino platforma „ŽMONĖS Cinema“, taip pat interneto portalas Žmonės.lt.