Pusryčiai: ką patartina valgyti, o ko – ne

Omletas su daržovėmis / Fotolia nuotr.
Omletas su daržovėmis / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Kavos puodelis, jogurto indelis ir stiklinė šviežiai spaustų apelsinų sulčių – būtent taip dauguma iš mūsų įsivaizduoja tobulus pusryčius.

Kaip yra iš tikrųjų? Tiesa yra ta, kad kai kurie tuščiu skandžiu vartojami produktai gali duoti daugiau žalos negu naudos. Pateikiame produktų sąrašą, kuriuos galima, o kurių – ne valgyti pusryčiams.

NEREKOMENDUOJAMA

1. Mitinių kepinių

Mielės erzina skrandžio sieneles ir skatina dujų kaupimąsi.

2. Saldumynų

Cukrus skatina insulino gamybą ir tuo pačiu alina kasą. Visa tai gali sukelti cukrinį diabetą.

3. Jogurto ir kitų rūgštaus pieno produktų

Skrandyje esanti druskos rūgštis panaikina visas jogurte ar kituose rūgštaus pieno produktuose esančias gerąsias bakterijas. Todėl šių produktų nauda organizmui, valgant juos tuščiu skrandžiu, yra lygi nuliui.

4. Kriaušių

Kriaušėse itin gausu grubios augalinės ląstelienos, kuri gali erzinti skrandį.

5. Pomidorų

Pomidoruose esanti rūgštis, kontaktuodama su skrandžio sultimis, didina jo rūgštingumą. Tai gali sukelti skrandžio opą.

6. Agurkų ir kitų žalių daržovių

Tuščiu skrandžiu valgomos žalios daržovės dėl juose esančių rūgščių,skatina rėmenį, sukelia dujų kaupimąsi ir diskomfortą skrandyje.

7. Bananų

Žinoma, kad bananuose yra labai daug organizmui reikalingo magnio. Tačiau jeigu valgysite bananus tuščiu skrandžiu, magnis pasisavins pernelyg greitai, dėl ko širdžiai teks labai didelės apkrovos.

8. Prieskonių

Prieskoniai erzina skrandžio gleivinę ir didina skrandžio sulčių išsiskyrimą. Tai gali tapti įvairių virškinamojo trakto ligų priežastimi.

9. Šaltų ir gazuotų gėrimų

Tokie gėrimai traumuoja skrandžio gleivinę ir blogina jo kraujo apytaką. Dėl šios priežasties maistas yra blogiau virškinamas.

10. Citrusinių vaisių

Citrusiniuose vaisiuose itin daug rūgščių, kuriuos, patekusios į tuščią skrandį, sukelia rėmenį, skatina gastritą bei skrandžio opą.

TAIP PAT SKAITYKITE: 4 prisirišimo tipai: kuriam priklausote jūs ir kaip tai veikia jūsų santykius?

REKOMENDUOJAMA

1. Avižinę košę

Saugo skrandžio gleivinę nuo druskos rūgščių poveikio. Be to, avižinėje košėje gausu ląstelienos, kuri mažina cholesterolio kiekį.

{recipe|3712}

2. Grikių košę

Švelniai stimuliuoja virškinamojo trakto darbą. Grikiuose taip pat gausu organizmui reikalingų baltymų, geležies ir vitaminų.

3. Kukurūzų košę

Šalina iš organizmo toksinus ir sunkiųjų metalų druskas, normalizuoja skrandžio mikroflorą ir ilgam suteikia sotumo jausmą.

4. Daigintus kviečius

2 valg. š. daigintų kviečių yra apie 15 proc. rekomenduojamos paros vitamino E dozės ir apie 10 proc. rekomenduojamos paros folio rūgšties dozės. Daiginti kviečiai taip pat švelniai stimuliuoja virškinamojo trakto darbą.

5. Kiaušinius

Kiaušiniai pusryčiams – efektyviausias būdas sumažinti suvartojamų kalorijų skaičių per likusią dienos dalį.

{recipe|3693}

6. Arbūzą

Šis vaisius suteiks organizmui reikalingą skysčių kiekį. Be to, arbūzuose gausu likopeno, kuris būtinas geram regėjimui ir širdies sveikatai.

7. Mėlynes

Tyrimai parodė, kad reguliarus mėlynių vartojimas pusryčiams gerina atmintį, normalizuoja spaudimą ir medžiagų apykaitą.

{recipe|4087}

8. Bemielę viso grūdo miltų duoną

Šioje duonoje esantys angliavandeniai ir kiti naudingi elementai yra būtini mūsų organizmui.

9. Riešutus

Pusryčiams suvalgyti riešutai gerina virškinamojo trakto darbą bei normalizuoja skrandžio sulčių rūgštingumą.

10. Medų

Ryte pavartotas medus padeda pažadinti organizmą ir suteikti jam energijos visai dienai. Medus taip pat gerina atmintį ir didina laimės hormono serotonino kiekį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Produktai, kurių nepatartina valgyti tuščiu skrandžiu