Ukrainos atstovams „Eurovizijoje“ pasirodant Liverpulyje, Maskva apšaudė jų gimtąjį miestą

Ukarinos atstovai TVORCHI / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Ukarinos atstovai TVORCHI / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: 15min, BNS
2023-05-14 11:44
AA

Ukrainos atstovams „Eurovizijoje“ šeštadienio vakarą pasirodant Liverpulyje, jų gimtajame Ternopilio mieste oro pavojaus sirenos paskelbė apie naujausią Rusijos išpuolį.

Pareigūnai teigia, kad ataka buvo įvykdyta likus kelioms akimirkoms iki grupės pasirodymo Liverpulyje. Nuo karo pradžios Rusija Ternopiliui smogė pirmą kartą.

Praėjus kelioms akimirkoms po to, kai elektroninės muzikos duetas „Tvorchi“ baigė savo pasirodymą, jie socialiniame tinkle „Instagram“ paskelbė, kad Ternopilis buvo apšaudytas.

„Mūsų gimtąjį miestą... bombardavo Rusija, o mes Eurovizijos scenoje dainavome apie savo plienines širdis, nenugalimumą ir valią“, – rašė „Tvorchi“ ir savo pasirodymą skyrė „visiems Ukrainos miestams, kurie kasdien yra apšaudomi“.

„Europa, susivienyk prieš blogį vardan taikos!“, – pridūrė jie.

Dueto dainą „Heart of Steel“ įkvėpė ukrainiečių pastangos priešintis kelis mėnesius trukusiai „Azovstal“ plieno gamyklos Mariupolyje apgulčiai.

Ternopilio regiono karinės administracijos vadovas Volodymyras Trušas ankstyvą sekmadienio rytą pranešė, kad per smūgį, per kurį kilo gaisrai komercinėms ir religinėms grupėms priklausančiuose sandėliuose, buvo sužeisti du žmonės.

„Buvo sužeisti du civiliai. Preliminariai, šautinės žaizdos ir nudegimai. Nukentėjusieji yra ligoninėse“, – platformoje „Telegram“ teigė V.Trušas.

Jis nurodė, kad ugniagesiai vis dar kovoja su ugnimi ir nurodė, kad specialistai įvykio vietoje dirbo visą naktį.

Pernai, praėjus vos keliems mėnesiams nuo plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą, grupė „Kalush Orchestra“ laimėjo didžiausią pasaulyje gyvos muzikos renginį su kūriniu „Stefania“ – repo lopšine, jungiančia ukrainiečių folklorą ir šiuolaikinio hiphopo ritmus.

Dėl karo Ukrainoje buvo nuspręsta surengti konkursą kitur, tai padaryti sutiko Jungtinė Karalystė. Muzikinę fiestą šįmet rengė Anglijos miestas Liverpulis.

Dar vieną ataką, kaip praneša UNIAN, Rusija surengė ankstų sekmadienio rytą. Nukentėjo sodybos ir prekybos objektai, sakė regiono administracijos vadovas Vladimiras Trušas.

Pasak jo, raketos į regioną pataikė per antrąjį nakties antskrydį – apie 5 val. ryto.

„Į įvykio vietą atvykę specialistai užfiksavo kaimo sodybų sugriovimą ir apgadinimą. Vietoje kilęs gaisras buvo nedelsiant likviduotas. Raketų nuolaužos taip pat apgadino civilinius prekybos ir ūkinius objektus bei 9 sunkvežimius“, – rašoma pranešime.