Vilniuje trumpam įsižiebė pagrindinė Kalėdų eglė: štai kaip atrodys „taupioji“ puošmena

Vilniaus Kalėdų eglė puošimo metu / 15min nuotr.
Vilniaus Kalėdų eglė puošimo metu / 15min nuotr.
Šaltinis: 15min
2022-11-15 17:30
AA

Ginčai dėl pagrindinės Vilniaus Kalėdų eglės privedė prie sprendimo pastatyti taupesnę ir paprastesnę eglę nei įprastai. Antradienį Katedros aikštėje eglė buvo trumpam įsižiebta. Nors galbūt tai nėra galutinis variantas, jau galima pamatyti, kaip atrodys šių metų Vilniaus puošmena.

Drėgną antradienio pavakarę, kai mieste jau temo, trumpam įsižiebė Vilniaus Kalėdų eglė.

Jos vaizdas šiemet labai spalvotas. Tiesa, ar būtent tokai toji eglė ir bus po įžiebimo lapkričio paskutinį šeštadienį, dar nežinia, nes ši paslaptis visad saugoma itin kruopščiai.

Vilniaus Kalėdų eglė puošimo metu / 15min nuotr.

Šiųmetinį sostinės konkursą Kalėdų eglei laimėjo vienintelis pasiūlymą pateikęs dalyvis – bendrovė „Švenčių studija“, kalėdinį atributą pasiryžusi pastatyti už 230 tūkst. eurų, nors kvietimą dalyvauti pirkime buvo priėmę keturi tiekėjai. Pernai eglė kainavo 89 tūkst. eurų.

Tai sukėlė didžiulį triukšmą, esą eglė per brangi ir Vilniui tokios nereikia, kai Ukrainą siaučia Rusijos pradėtas karas.

Vis dėlto konkursas jau buvo įvykęs. Spalio vidury Remigijus Šimašius feisbuke pranešė, kad Vilniaus savivaldybės valdančioji koalicija, svarsčiusi kelis scenarijus, sutarė imtis šių šventinio laikotarpio biudžeto taupymų, daliai politikų piktinantis dėl triskart išaugusios pagrindinės Kalėdų eglės kainos.

Kaip vertinate „taupiąją“ Vilniaus Kalėdų eglę?
Labai patinka
0% | balsų: 0
0% | balsų: 0
Patinka, bet buvo gražesnių
0% | balsų: 0
0% | balsų: 0
Nuvylė – negraži
100% | balsų: 1
100% | balsų: 1
Neturiu nuomonės
0% | balsų: 0
0% | balsų: 0
Rezultatai | Viso balsavo: 1

„Šiemet Vilniuje statysime ne dvi egles, o vieną – tik Katedros aikštėje (dar tikimės rasti sprendimų jos kainos šiokiam tokiam sumažinimui). Trimatę pasaką iš Kalėdų programos perkelsime į Vilniaus gimtadienio šventimą sausį. Paliksime šventinį skverų apšvietimą, tačiau neapšviesime tiltų. Tai leis sutaupyti 157 tūkst. eurų iš Kalėdų sostinėje biudžeto“, – rašė meras.

R.Šimašius taip pat teigė, kad po svarstymų ir pokalbių su konkurso laimėtojais atsisakyta idėjos nestatyti naujos eglės prie Katedros sumokant už sutarties netesybas.

Anot jo, bendrovė į projektą jau investavo 125 tūkst. eurų, t.y. jau ėmėsi gaminti šventinio atributo konstrukcijas – svarstyta, kad šias išlaidas savivaldybė būtų padengusi, net jei „pavyktų geranoriškai susitarti dėl simbolinės sutarties nutraukimo sumos“.

„Gyvename civilizuotais laikais, sutarčių turime laikytis. Tokiu atvejui liktume šiek tiek „pliuse“, bet be pagrindinės eglės ir šventinės nuotaikos“, – pabrėžė sostinės savivaldybės vadovas.

Kalėdų eglės įžiebimas numatytas lapkričio 26 dieną. Nuo tos dienos šalia Katedros aikštėje veiks ir Kalėdų mugė, o po miestą važinės kalėdinis traukinukas.