M.A.M.A raudonuoju kilimu žengė ne tik muzikos žvaigždės: įvaizdžiai nepaliko abejingų

M.A.M.A 2022 raudonojo kilimo svečiai / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
M.A.M.A 2022 raudonojo kilimo svečiai / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-27 17:33
AA

Penktadienio vakarą jau dvyliktą kartą vykę M.A.M.A apdovanojimai prasidėjo nuo raudonuoju kilimu žengiančių ryškiausių Lietuvos garsenybių bei kviestinių svečių. Fotografų blyksčių spinduliuose sutvisko įmantriausi stiliaus sprendimai, kruopščiai padaryti makiažai bei garsių dizainerių kurti darbai – tai ir dar daugiau buvo galima išvysti iki muzikos apdovanojimų transliacijos.

Penktadienio vakarą garsiausi pramogų pasaulio atstovai rinkosi į M.A.M.A apdovanojimus „Žalgirio“ arenoje. Prieš ceremoniją raudonuoju kilimu žengė nominantai ir juos palaikyti atvykę svečiai.

Kiekvienas atvykęs prie fotosienelės demonstravo savo stilių. Šiemet netrūko ryškių ir dėmesį kaustančių sprendimų. Žmonės.lt garsenybės atskleidė, kaip ruošėsi renginiui, ir kas jas puošė.

M.A.M.A 2022 raudonojo kilimo svečiai – galerijoje:

M.A.M.A 2022 raudonojo kilimo svečiai (380 nuotr.)
+374

Viena pirmųjų raudonuoju M.A.M.A kilimu žengė Inga Jankauskaitė, nominuota „Metų tradicinės popmuzikos atlikėjų“ kategorijoje. Atlikėja liko ištikima dizainerių duetui „2ru2ra“ ir puošėsi jų kurtu elegantišku juodu kostiumu.

„Apsirengiu visada pati, o vyras padeda užtraukti užtrauktuką, – juokavo ji.

Portalui Žmonės.lt paklausus, ar sutinka su mintimi, kad šiemet išleista jos daina „Šokiai“ – hitas, Inga patikino neprisirišanti prie skaičių ir nežinanti, kaip reikia vertinti dainos sėkmę.

Inga Jankauskaitė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Nežinau, kaip muziką galima vertinti objektyviai, nes ne visada peržiūrų skaičius atspindi dainos vertę. Vertė yra tada, kai žmogui ji sukelia prisiminimus, o tai pasimato po laiko. Norėčiau, kad taip būtų ir linkėčiau savo dainoms tapti dideliais hitais. Neketinu sustoti ir viskas dar prieš akis“, – šypsojosi atlikėja.

Tiesa, minėtas kūrinys – viena populiariausių jos koncertų dainų, kartu su daina „Veidrodžiai meluoja“ užvedanti publiką.

Nors pati Inga – apdovanojimų nominantė, ji nėra abejinga kitų muzikantų kūrybai. Ką ji palaiko šį vakarą?

„Manau, gana akivaizdu, kas ryškiausiai ir geriausiai pavarė šiais metais. Pasakysiu universaliai – sergu už visus, nes muzika nėra jokios varžybos. Smagu gauti apdovanojimą, bet tai vis tiek yra žaidimas, bet nuo to nei geriau rašai muziką, nei geresni tekstai į galvą ateina. Tą reikia priimti kaip šventę ir ja mėgautis“, – Žmonės.lt sakė ji.

Raudonuoju kilimu žengė ir dj nevykeles vardu prisistatanti Ugnė Dominaitė, šiemet nominuota trijose kategorijose – metų proveržio, metų progresyviosios pop muzikos atlikėjų ir metų dainos (už kūrinį „Aerobika“).

„Labai džiaugiuosi viskuo, nes Martynas Tyla sakė, kad reikia džiaugtis šia akimirka, kadangi čia gali būti pirmas ir paskutinis kartas M.A.M.A apdovanojimuose, – kalbėjo dj nevykele. – Aš vis dar nesuprantu, kas vyksta, bet man labai tai patinka.“ Vos 16-os atlikėja išpopuliarėjo žaibiškai. Vis dėlto, paklausta kaip save pristatytų, kuklinosi: „Tokia paprasta panelė, sakyčiau, kukli tokia. Nemėgstu girtis.“

Apdovanojimuose nominuotą dainą „Aerobika“ dj nevykele pasakojo sukūrusi visiškai atsitiktinai – kadangi nelankė kūno kultūros pamokų ir nebuvo iš ko vesti pažymio, mokykloje buvo paprašyta pravesti aerobiką. „O kadangi neradau tam tinkamos dainos, pagalvoju – padarysiu savo. Padariau, visai pasisekė, daina sprogo per „TikTok“ ir dabar aš čia“, – šyptelėjo dj nevykele.

Metų muzikos apdovanojimai M.A.M.A 2022 / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Atlikėja Ingrida Toleikytė -I.T. nustebino visus išskirtiniu įvaizdžiu – ji puošėsi piešiniais ant nuogo kūno.

„Viskas yra rankų darbų – žmonės patys viską piešė ir klijavo. Pasiruošimas šįkart trumpesnis – keturių valandų, bet „Eurovizijai“ ruošiamės aštuonias. Tikslas buvo atsiverti, nesislėpti už jokių rūbų ir ištraukti iš vidaus istoriją. Tai yra mano vidiniai skausmai ir baimės“, – su Žmonės.lt dalijosi ji, užkulisiuose sulaukusi susižavėjimo reakcijų.

M.A.M.A 2022 raudonojo kilimo svečiai / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Jai šie metai karjeroje – ypatingi: ji pirmą kartą dalyvauja nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. I.T. tikina, kad šiuos iššūkius priima harmoningai, nes jaučiasi tam subrendusi.

„Nėra skubotų sprendimų – viskas yra išgyventa, išjausta. Galvojau, kad bus kur kas daugiau nerimo ir baimės, bet jaučiuosi pakankamai ramiai ir pasiruošusi viskam, kas manęs laukia“, – šyptelėjo ji.

Martynas Tyla ir Neringa Zeleniūtė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Į M.A.M.A apdovanojimus tradiciškai atvyko verslininkai Antanas ir Daina Bosai su dukra Magdalena. Jie renginio nepraleidžia jau eilę metų, nes tai – pats smagiausias, didžiausias ir gražiausias šou metuose.

„Nėra kito tokio. Tai – tiesiog tradicija, Magdalena užaugo su mama“, – portalui Žmonės.lt sakė Daina Bosas. Visuomet elegantiška ir puošni moteris juokėsi, kad šių metų įvaizdžiui įkvėpė pati save.

Žinoma, į didžiausią melomanų šventę atvykusiems svečiams svarbi ir muzika. Ką laisvalaikiu dažniausiai klauso Bosų šeima?

„Kažkodėl tai Jessica Shy“, – sakė D.Bosas, tačiau ją žavi ir daugiau muzikantų – Inga Jankauskaitė, Justinas Jarutis, tad vieno išskirti nenorėjo.

Antanas Bosas ir Daina Bosas su dukra / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Ji pridūrė, kad mėgsta ir linksmą, ir melancholišką muziką, tačiau pasirinkimas priklauso nuo nuotaikos. „Dabar, pavyzdžiui, galėtume pašokti, susimąstyti nėra laiko – tai padarysime kitą kartą namie“, – juokėsi ji.

Vis tik pora mano, kad muzika nebūtinai turi sutapti su emocijomis – taip galima pasisemti tokios energijos, kokios tą akimirką trūksta. „Kai liūdna, reikia, kad muzika pralinksmintų, o kai pasileidi plaukus – kad pristabdytų“, – svarstė A.Bosas.

Šiemet įspūdingą ceremoniją buvo patikėta vesti aktoriui Mantui Stonkui ir muzikantui Jonui Nainiui. Kauno „Žalgirio“ arenoje M.A.M.A apdovanojimuose pasirodys ryškiausios, įdomiausios ir mylimiausios scenos žvaigždės: Beatrich, FSG, „Kamanių šilelis“, Algirdo Kaušpėdo ir Viktoro Diawaros projektas „KAnDIs“, Monika Liu, Vaidas Baumila, Jessica Shy, Justinas Jarutis, Natalija Bunkė, Monique ir kiti. Dauguma šių vardų buvo minimi ir M.A.M.A nominacijose.

Apdovanojimų galerija:

Metų muzikos apdovanojimai M.A.M.A 2022 (243 nuotr.)
+237