Nugriaudėjo M.A.M.A: šlovė – V.Baumilai, pagerbta Ukraina, uždainavo ir M.Kalnietis

M.A.M.A 2022 apdovanojimai / E.Ovčarenko ir T.Biliūno / BNS nuotr.
M.A.M.A 2022 apdovanojimai / E.Ovčarenko ir T.Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-27 19:30
AA

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko tai, ko Lietuvos muzikantai ir melomanai laukė visus metus – 12-ieji M.A.M.A muzikos apdovanojimai. Įspūdingas šou subūrė ryškiausius, skandalingiausius ir populiariausius šalies atlikėjus, kūrėjus ir pramogų pasaulio atstovus, o renginio metu buvo atskleista ir didžiausia intriga – M.A.M.A 2022 nugalėtojai. Daugiausiai apdovanojimų susižėrė dainininkas Vaidas Baumila.

Sausio 27-osios Lietuvos atlikėjai, grupės, dainų kūrėjai ir kiti muzikos pasaulio atstovai laukė ilgai: juk M.A.M.A – svarbiausias šalies muzikos renginys. Kauno „Žalgirio“ arenoje penktadienio vakarą išdalytos prestižinės statulėlės, daug dėmesio skirta Ukrainai ir pradžiuginta įspūdingu šou – išskirtiniais duetais, seksualiais šokiais ir pasirodymais su choru bei orkestru.

Jau dvyliktą kartą vykę apdovanojimai nenustojo stebinti – šou atidarė jungtinis žvaigždžių pasirodymas, kuriame suskambėjo 5-ių pastarųjų M.A.M.A. apdovanojimų superhitai. Pirmą kartą didžiojoje scenoje pasirodė šiemet garsiai nuskambėjusi dj nevykele.

Jonas Nainys ir Mantas Stonkus / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Jessica Shy renginyje nuleido mėnulį ant žemės, o Monique koncertavo lovoje. M.A.M.A. apdovanojimų lyderis Vaidas Baumila sukūrė ypač karštą šou, o dusyk nominuotas Vidas Bareikis ant scenos pasirodė su VDU kameriniu orkestru.

Apdovanojimuose pasirodė ir ukrainietė Alyona Alyona. Ji ant scenos žengė drauge su ukrainiečių choru, lietuvių šokėjais ir Monika Liu, kuri surengė ir savo solinį šou.

Įspūdingam renginiui ypatingai ruošėsi scenos diva Natalija Bunkė: gerbėjus ji pradžiugino karštu pasirodymu su „Tina Dance“ merginomis ir kviestiniais šokėjais iš Ispanijos.

Unikalus pasirodymas laukė ir „Kamanių šilelio“ gerbėjų – grupė atliko kūrinį su šokių kolektyvu „Aura“. Nepamirštami liko ir Beatrich, Justino Jaručio, Algirdo Kaušpėdo ir Viktoro Diawaros projekto „KAnDIs“, skandalingųjų „Flying Saucer Gang“ bei kitų žvaigždžių pasirodymai.

M.A.M.A 2022 raudonojo kilimo svečiai (380 nuotr.)
+374

Didžiausiam šalies muzikos šou dirigavo vyriškas humoristo Manto Stonkaus ir didžėjaus Jono Nainio-DJ Jovani duetas. M.A.M.A vedėjų patirties turintys pramogų pasaulio vilkai žadėjo – bus ne tik linksma, bet ir karšta. Savo pažadą jie ištesėjo.

Pirmoji M.A.M.A statulėlė įteikta Metų proveržiui. Juo tapo hitu „Aerobika“ išgarsėjusi jaunoji atlikėja dj nevykele. Į sceną užlipusi debiutantė nestokojo emocijų.

„Nespėjau persirengti, atėjau basa. Nesuprantu, kas vyksta, bet labiausiai ačiū jums, kad supratote, jog paprastumas yra gerai“, – šypsojosi mergina.

Metų muzikos apdovanojimai M.A.M.A 2022 / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Metų koncertinės grupės/atlikėjo nominacijos nugalėtoju tapo Justinas Jarutis. Apdovanojimą jam įteikė neseniai mama tapusi atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu.

„Noriu padėkoti savo meilei, kuri palaiko, važiuoja, savo dukrai, komandai ir visiems, kurie ateina į koncertus. Ačiū, kad vertinat patirtis, jų dar žadu sukurti“, – atsiimdamas apdovanojimą kalbėjo J.Jarutis.

Justinas Jarutis / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Geriausia 2022-ųjų progresyvios pop muzikos atlikėja tapo Evgenya Redko. Užlipusi į sceną ji neslėpė susijaudinimo.

„Ačiū labai, ačiū M.A.M.A ir komandai, kuri buvo visados. Noriu pasakyti – esame privilegijuoti, kad galime būti čia ir švęsti gyvenimą. Tikiu, kad žmonės yra meilės būtybės ir meilė visada nugalės“, – kalbėjo nominacijos nugalėtoja Evgenya Redko.

Evgenya Redko / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Metų roko muzikos favorite pripažinta grupė „ba.“ Į sceną atsiimti apdovanojimo užlipo visi grupės nariai.

„Aš kiekvienais metais, kai atvarau čia, pasižiūriu vis aukščiau ir aukščiau ir matau vis daugiau žmonių. Ačiū jums, kad klausote lietuviškos muzikos. Noriu visiems padėkoti, bet kartu ir atsiprašyti, nes šiais metais tai yra akivaizdu“, – kalbėjo grupės lyderis Benas Aleksandravičius.

M.A.M.A 2022 apdovanojimų akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Geriausia metų alternatyvios muzikos atlikėja išrinkta švelniabalsė Alina Orlova. Atsiėmusi apdovanojimą muzikantė nedaugžodžiavo ir tiesiog padėkojo prie jos pergalės prisidėjusiems žmonėms.

„Ačiū M.A.M.A. Jėga, gero vakaro!“ – šypsojosi nugalėtoja.

Alina Orlova / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Vakarui įsibėgėjus paskelbta metų elektronikos grupės/atlikėjo nominacija. Nugalėtojais tapo duetas „Beissoul&Einius“, kuris pats apdovanojimo atsiimti neatvyko. Apie tai, kad dalyvauti negalės, muzikantai pranešė paskutinę akimirką.

Jiems apdovanojimą perduos nominaciją paskelbę garso režisieriai Aleksandra ir Vilius Kerai, patys keliskart nomimuoti „Grammy“.

M.A.M.A 2022 apdovanojimų akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Džentelmenišką kovą dėl metų hiphopo grupės/atlikėjo titulo nugalėjo „G&G Sindikatas“. Ilgaamžio repo kolektyvo nariai į sceną lipo pasipuošę marškinėliais su Ukrainos simboliais ir savo kalba siekė priminti jos kovą su Rusijos agresija.

„Jeigu kas nors galvoja, kad būdamas 150 metų scenoje nesijaudini, jie meluoja. Šis apdovanojimas šildo mūsų senas, surambėjusias repo širdis. Pasinaudodamas šia proga noriu pasveikinti dukrą Dominyką, švenčiančią 16-ąjį gimtadienį. Vis tik pats svarbiausias laimėjimas būtų Ukrainos pergalė kare. Neabejokime, nepamirškime ir nebijokime remti Ukrainos“, – sakė Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

G&G Sindikatas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Metų pop muzikos atlikėja tapo jaunoji scenos dievaitė Jessica Shy. Ryžtingai dėl savo vietos Lietuvos muzikos pasaulyje kovojanti atlikėja M.A.M.A statulėlę pelnė pirmą kartą.

Wow. Man labai labai pasisekė, kad gyvenime galiu daryti tai, ką labiausiai myliu ir daryti tai su nuostabiais su žmonėmis. Gyvenu savo svajone“, – džiūgavo Jessica Shy.

Jessica Shy / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Renginiui įpusėjus įteiktas garbingiausias M.A.M.A apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškai muzikai. Jis atiteko „Tele Bim-Bam“.

„Ačiū visiems. Turiu padėkoti žmonėms, su kuriais teko susidurti gyvenimo kelionėje. Dauguma jų tapo draugais, dėl to esu turtinga ir laiminga. Visi mano solistai vaikiukai žengia muzikos keliu ir prisidėjo prie „Tele Bim-Bam“ kelio. Ačiū tėvams, savo vyrui, „Tele Bim-Bam“ dainų bendraautoriui ir savo trims vaikams, kurie taip pat ėjo šiuo keliu. Tačiau leiskite oficialiai pareikšti, kad nepriimu šio apdovanojimo už viso gyvenimo nuopelnus – priimu už pusę“, – sakė „Tele Bim-Bam“ siela Neringa Čereškevičienė.

Netrukus po to įteiktas asociacijos LATGA prizas geriausiam metų autoriui. Juo tapo žmogus, kuriantis muziką daugybei Lietuvos atlikėjų – Paulius Jasiūnas.

„Noriu padėkoti visiems, kuriantiems kartu, tiems, kurie įkvepia ir sustabdo, jei nebereikia kurti“, – sakė metų autorius P.Jasiūnas.

Paulius Jasiūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Geriausia tradicinės popmuzikos atlikėja antrus metus iš eilės tapo Inga Jankauskaitė. Jos padėkos kalboje netrūko nei džiaugsmo, nei rimtų pasisakymų.

„Labai faina, bet kiekviena pergalė turi savo kainą. Fone, kuriame gyvename, kiekvienas galvoja, kaip su tuo susigyventi. Manau, kad kiekvieną dieną galime nuspręsti būti gėrio pusėje, – drąsino Inga Jankauskaitė. – Kadangi kūryba yra pats vienišiausias dalykas žemėje, noriu apdovanojimu pasidalinti su kitu vienišu žmogumi – Pauliumi Jasiūnu. Be abejo, ačiū savo vaikams, mano mylimam vyrui Pauliui ir šeimai.“

M.A.M.A 2022 apdovanojimų akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Geriausiu 2022-ųjų vaizdo klipu pripažintas Vaido Baumilo dainos „Apžavai“ klipas, režisuotas Dominyko Blizniko. Paskelbus nugalėtoją arena ėmė ūžti, o daugiausiai M.A.M.A nominacijų pelnęs Vaidas užlipo atsiimti pirmosios statulėlės.

„Didžiulė garbė būti nominuotam tarp tokių kolegų. Ačiū žmonėms, kurie prisidėjo prie klipo kūrybos, tačiau manau, kad šis apdovanojimas turėtų stovėti Dominyko Blizniko lentynoje. Jis negalėjo būti šį vakarą, tad visą energiją atiduodu jam. Būtina padėkoti ir Laura Kromalcaitei, kuri su manimi sušoko tą seksualų šokį“, – šelmiškai šyptelėjo Vaidas Baumila.

Vaidas Baumila / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Vienas pagrindinių apdovanojimų už metų kūrinį atiteko Monikai Liu – geriausia buvo pripažinta jos eurovizinė daina „Sentimentai“. Ant scenos užlipusi Monika paniūnavo savo ryškiausios dainos melodiją.

„Už šitą dalį pirmą kartą taip balsavo Balkanų šalys, – kvatojo ji. – Ačiū visiems, kurie balsavo, kai išvykau į Italiją. Vis tik man metų daina yra „Stefania“, tad aukokite Ukrainai, nepamirškite.“

Monika Liu / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Neilgai trukus Vaidas Baumila į sceną lipo antrą kartą – jis atsiėmė apdovanojimą už metų albumą „Apžavai“ – atlikėjas į sceną lipo antrą kartą. Statulėlę jam ir kitiems albumo kūrėjams įteikė scenos karalienė Džordana Butkutė.

„Manęs klausė, kuri iš tų šešių nominacijų būtų svarbiausia. Svarbiausia yra šita, nes žymi paskutinius dvejus metus. Kažkas sakė, kad kūryba – vienišiausias darbas, bet man ji buvo smagiausias, komandinis dalykas. Labai didžiuojuosi būdamas tarp kolegų ir norėčiau padėkoti Jessicai Shy – ji yra nuostabus užtaisas, tokios energijos galima pavydėti. Ačiū labai visiems“, – džiaugėsi atlikėjas, o jo kolegos paskatino aukoti Ukrainai.

Vaidas Baumila / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Priešpaskutinis apdovanojimas įteiktas geriausiai grupei – ja tapo „ba.“ Rokeriai tą patį vakarą jau atsiėmė statulėlę kaip Metų roko grupė.

„Tapti metų roko grupe – žanrinis dalykas, bet dabar jūs visi matote metų grupę. Ačiū labai visiems“, – sakė Benas Aleksandravičius.

ba. / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Galiausiai paskelbta ir paskutinė, svarbiausia bei laukiamiausia nominacija – paaiškėjo, kas tapo metų atlikėju/-ja. Nugalėtoją skelbė profesionalaus krepšininko karjerą ką tik baigusi Kauno „Žalgirio“ legenda Mantas Kalnietis.

Tik prieš tai M.Kalnietis vedėjų buvo priprašytas užtraukti savo mėgstamą dainą – „Ant tėvo dalgio ašmenų“. Mantui pritarė visa arena.

M.A.M.A 2022 apdovanojimų akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Ir štai, paaiškėjo Metų atlikėjas – juo tapo Vaidas Baumila.

„Kadangi tai – labiausiai ego paglostantis apdovanojimas, noriu padėkoti klausytojams, kurie su manim jau yra – nepatikėsit – dvidešimt metų. Ačiū visiems, ačiū M.A.M.A“, – džiaugėsi šių metų apdovanojimų lyderis, ryškiausia 2022 metų muzikos žvaigžde tapęs Vaidas Baumila.

Fotogalerija:

Metų muzikos apdovanojimai M.A.M.A 2022 (243 nuotr.)
+237

Žmonės.lt kviečia susipažinti su M.A.M.A 2022 nominantų sąrašu (nugalėtojai paryškinti):

Metų proveržis:

 • dj nevykele
 • Gamka
 • Remis Retro
 • Rokas Yan
 • Rūta MUR

Metų elektronikos grupė, atlikėjai:

 • Beissoul&Einius
 • Happyendless
 • Monikaze
 • Roe Deers
 • Ten Walls

Metų pop muzikos atlikėjas/atlikėjai:

 • Jessica Shy
 • Justinas Jarutis
 • Monika Liu
 • Vaidas Baumila
 • Vidas Bareikis

Metų hiphopo grupė, atlikėjai:

 • „8 Kambarys“
 • „G&G Sindikatas“
 • Konstantinas Lilas
 • Niko Barisas
 • OG Version

Metų tradicinės popmuzikos atlikėjai:

 • Inga Jankauskaitė
 • Kastytis Kerbedis
 • MAN-GO
 • „Pikaso“
 • Saulius Prūsaitis

Metų alternatyvios muzikos grupė/atlikėjai:

 • Alina Orlova
 • Gamka
 • „Kamanių šilelis“
 • „Ministry of Echology“
 • „shishi“

Metų roko muzikos atlikėjas/atlikėja:

 • „ba.“
 • „Garbanotas“
 • „jauti“
 • „Local Blood“
 • „shishi“

Metų grupė:

 • „8 Kambarys“
 • „ba.“
 • Beissoul&Einius
 • „G&G Sindikatas“
 • „The Roop“

Metų koncertinė grupė, atlikėjai:

 • Andrius Mamontovas
 • „ba.“
 • Donatas Montvydas
 • Justinas Jarutis
 • Vaidas Baumila

Metų vaizdo klipas:

 • Roe Deers „Rodeo king“ (rež. Tomas Ramanauskas)
 • Rūta MUR „So low“ (rež. Simas Lindešis)
 • The Roop „Let's get naked“ (rež. Jonas Trukanas)
 • Vaidas Baumila „Apžavai“ (rež. Dominykas Bliznikas)
 • Vidas Bareikis „Mona Liza“ (rež. Jonas Trukanas)

Metų muzikos albumas:

 • Alina Orlova – „Laumžirgiai“
 • „ba.“ – „Nauto“
 • „G&G Sindikatas“ – „Duona Kasdieninė/Skeletai Spintoje“
 • Jessica Shy – „Apkabinti prisiminimus“
 • Vaidas Baumila – „Apžavai“

Metų atlikėjas/atlikėja:

 • Jessica Shy
 • Justinas Jarutis
 • Monika Liu
 • OG Version
 • Vaidas Baumila

Metų kūrinys/daina:

 • „Aerobika“ (aut. U.Dominaitė)
 • „Apžavai“ (aut. E.Žaltauskas, V.Baumila, K.Meginis, J.Martinkėnas)
 • „Panelė verta milijono“ (aut. D.Zvonkus, R.Daškevičius)
 • „Sentimentai“ (aut. M.Liubinaitė)
 • „Tyliai pakuždėk“ (aut. L.Strockis, Dž. Šyvokaitė, N.A.Khotseng)

Metų progresyvios pop muzikos grupė/atlikėjai:

 • dj nevykele
 • Evgenya Redko
 • Free Finga
 • Remis Retro
 • Rūta MUR