Per „Oskarus“ antausį gavęs Ch.Rockas į W.Smitho atsiprašymus nereaguoja: paaiškėjo, kodėl

Willas Smithas, Chrisas Rockas / „Scanpix“ nuotr.
Willas Smithas, Chrisas Rockas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-08-02 22:11
AA

Labiausiai aptarinėjama šių metų „Oskarų“ apdovanojimų akimirka tapo aktoriaus Willo Smitho smūgis komikui Chrisui Rockui. Rodos, pats W.Smithas šio poelgio negali pamiršti iki šiol – praėjus keturiems mėnesiams po ceremonijos kino žvaigždė darkart viešai atsiprašė Ch.Rocko. Vis dėlto, panašu, kad Willo atsiprašymai pačiam Chrisui – nė motais.

Praėjus keturiems mėnesiams po įvykio aiškėja, kodėl Ch.Rockas viešai nereaguoja į W.Smitho atsiprašymus. Kaip portalui „People“ atskleidė artimas Ch.Rockui šaltinis, viso to priežastis paprasta – komikas į praeitį nesižvalgo, tad ir aptarinėti plačiai nuskambėjusio antausio nebenori.

„Chrisui nereikia apie tai kalbėtis. Akivaizdu, kad šis įvykis labiau trikdo patį Willą nei Chrisą, – pirmadienį „People“ sakė šaltinis. – Willas turi susitvarkyti su savo problemomis. Chrisui viskas gerai.“

Pats Ch.Rockas apie „Oskarų“ skandalą viešai iki šiol nepasisakė, o ir į W.Smitho atsiprašymo vaizdo įrašą nereagavo.

Apie šį incidentą komikas juokauja tik „stand-up“ renginiuose. Apie tai šmaikštavo ir penktadienio vakarą pasirodydamas Atlantoje, savo pasaulinio turo „Chris Rock Ego Death World Tour“ metu. Šis pasirodymas įvyko praėjus kelioms valandoms po W.Smitho vaizdo įrašo paviešinimo.

„Jei visi apsimes esantys aukomis, niekas neišgirs tikrųjų aukų. Netgi tuomet, kai man smogė Smithas... Kitą dieną ėjau į darbą, nes turiu vaikų.“

„Kiekvienas, kuris sako, kad žodžiai skaudina, niekada nėra gavęs smūgio į veidą“, – scenoje juokėsi Ch.Rockas.

Chrisas Rockas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šis artimo Ch.Rockui šaltinio komentaras viešumoje pasirodė praėjus vos kelioms dienoms po to, kai W.Smithas darkart viešai atsiprašė komiko.

Penktadienį W.Smithas platformoje „YouTube“ ir socialiniuose tinkluose „Instagram“ bei „Facebook“ pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame dar kartą atsiprašė Ch.Rocko ir perdavė jam svarbią žinutę.

„Aš susisiekiau su Chrisu ir gavau žinutę, kad jis dar nepasirengęs kalbėtis, o kai bus, jis pats susisieks, – sakė W.Smithas. – Taigi pasakysiu tau, Chrisai – atsiprašau tavęs. Mano elgesys buvo nepriimtinas, ir aš būsiu čia, kai tik pasiruoši pasikalbėti“.

Jis paaiškino, kodėl neatsiprašė komiko savo kalboje, sakytoje atsiimant „Oskarą“ už geriausią aktoriaus vaidmenį: „Tuo metu jau buvau užsnūdęs. Viskas yra miglota.“

W.Smithas taip pat atsiprašė Ch.Rocko mamos. „Mačiau interviu, kurį davė jo mama. Tai vienas iš dalykų, kurio tą akimirką nesupratau ir negalvojau, kiek daug žmonių tą akimirką nukentėjo. Taigi noriu atsiprašyti Chriso mamos, jo Chriso šeimos, konkrečiai Tony Rocko (Chriso jaunesniojo brolio). Mus siejo puikūs santykiai. Tony Rockas buvo mano žmogus. Tai tikriausiai nepataisoma“, – sakė aktorius.

Jis atviravo, kad pastaruosius mėnesius praleido nuolat galvodamas apie šį įvykį ir stengdamasis suprasti savo poelgio sudėtingumą bei niuansus.

„Dabar nebandysiu viso to išnarplioti, bet galiu jums pasakyti: nė viena mano dalis nemano, kad tą akimirką taip elgtis buvo teisinga“, – pridūrė jis.

Žiūrėkite Willo Smitho atsiprašymo įrašą:

Žmonės.lt primena, kad kovo 27-ąją, tiesioginės „Oskarų“ ceremonijos transliacijos metu W.Smithas trenkė Ch.Rockui į veidą po to, kai komikas pajuokavo apie aktoriaus žmoną Jadą Pinkett Smith.

Konfliktas kilo, kai Ch.Rockas, pristatydamas geriausio dokumentinio filmo prizą, palygino trumpai kirptus Willo Smitho žmonos Jados Pinkett Smith plaukus su aktorės Demi Moore išvaizda 1997 metų filme „Eilinė Džein“ (G.I. Jane).

„Jada, aš tave myliu, negaliu sulaukti „Eilinės Džein 2““, – pasakė jis.

D.Moore herojė filme nusiskuto plaukus, kad galėtų tarnauti specialiose jūrų pajėgose, tuo metu J.Pinkett Smith serga alopecija, nuo kurios slenka plaukai.

Toks pasakymas smarkiai įsiutino W.Smithą, kuris pakilo iš savo vietos ir, užlipęs ant scenos, tiesioginio eterio metu vožė jo žmoną paminėjusiam Ch.Rockui į veidą.

Netrukus po to W.Smithas atsiėmė pirmąjį savo karjeroje „Oskarą“ už teniso legendų Venus ir Serenos Williams tėvo vaidmenį filme „Karalius Ričardas“.

Vis tik praėjus parai po incidento W.Smithas nusprendė viešai komiko atsiprašyti savo socialinio tinklo paskyroje. Pareiškime jis paaiškino, kad ši replika jam buvo „per sunki“ ir jis „reagavo emociškai“.

„Visų formų smurtas yra nuodingas ir destruktyvus. Mano elgesys per vakarykščius „Oskarų“ apdovanojimus buvo nepriimtinas ir nepateisinamas. Juokai mano sąskaita yra darbo dalis, tačiau juokas apie Jados sveikatos būklę man buvo per sunkiai pakeliamas ir aš reagavau emociškai.

Norėčiau viešai atsiprašyti tavęs, Chrisai. Buvau neteisingas ir suklydau. Man gėda ir mano veiksmai nerodė žmogaus, kuriuo noriu būti. Meilės ir gerumo pasaulyje nėra vietos smurtui.

Taip pat norėčiau atsiprašyti „Oskarų“ apdovanojimų, laidos prodiuserių, visų dalyvių ir visų žiūrovų visame pasaulyje. Norėčiau atsiprašyti Williams šeimos ir savo karaliaus Ričardo šeimos. Labai apgailestauju, kad savo elgesiu sutepiau nuostabią mūsų visų kelionę“, – viešai atsiprašė W.Smithas.

Savo poelgio pasekmes W.Smithas įvertino ne tik žodžiais, bet ir veiksmais: dėl smurto per „Oskarų“ renginį jis atsistatydino iš JAV Kino meno ir mokslo akademijos.

„Mano veiksmai per 94-ąją „Oskarų“ įteikimo ceremoniją buvo šokiruojantys, skausmingi ir nepateisinami“, – teigiama jo pareiškime.

„Sąrašas žmonių, kuriuos įskaudinau, yra ilgas ir apima Chrisą, jo šeimą, daugelį mano brangių draugų ir artimųjų, visus dalyvavusius ir pasaulinę auditoriją namuose“, – tęsė W. Smithas. – „Išdaviau Akademijos pasitikėjimą. Atėmiau iš kitų nominantų ir laureatų galimybę švęsti ir džiaugtis už nepaprastą darbą. Man skauda širdį“.

Nors W.Smithas atsiprašė už savo veiksmus ir atsistatydino iš Akademijos, to nepakako. Kino bendruomenė nusprendė, kad W.Smithas 10 metų negalės dalyvauti ne tik „Oskaruose“, bet ir kituose Kino akademijos organizuojamuose renginiuose.

Willas Smithas / Scanpix nuotr.

Ch.Rockas W.Smitho smūgį per „Oskarų“ ceremoniją ne kartą minėjo savo stand-up komedijos pasirodymuose, tačiau sakė, kad „vis dar apdoroja tai, kas nutiko“, todėl nėra pasiruošęs apie tai kalbėti išsamiai.

Vis tik neseniai Naujajame Džersyje vykusio pasirodymo metu jis pasakė: „Aš nesu auka, motina“.

„Kiekvienas, kuris sako, kad žodžiai skaudina, niekada nėra gavęs smūgio į veidą, – sakė jis. – Taip, tai skaudėjo. ... Bet aš to atsikračiau ir kitą dieną ėjau į darbą... Nevažiuoju į ligoninę dėl įpjovimo popieriumi“.

Tiesa, kaip skelbia „Daily Mail“, W.Smithas ir toliau gali būti nominuotas „Oskarų“ apdovanojimams ir gali juos laimėti, tačiau dėl draudimo dalyvauti renginiuose negalėtų apdovanojimo atsiimti nei asmeniškai, nei virtualiai.