Elizabeth II karstą į Vestminsterio rūmus lydėjo Charlesas III su sūnumis: atsisveikinimui – 4 paros

Karalienės Elizabeth II karstas perkeltas į Vestminsterio menę / „Scanpix“ nuotr.
Karalienės Elizabeth II karstas perkeltas į Vestminsterio menę / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt, BNS, 15min
2022-09-14 16:48
AA

Trečiadienį, rugsėjo 14-ąją į Vestminsterio salę atgabenti karalienės Elizabeth II palaikai. Prie rūmų dar nuo pirmadienio susibūrę britai galės atsisveikinti su viso pasaulio pamilta monarche – velionė čia bus pašarvota keturias paras.

Trečiadienį, lygiai 14 val. 22 min. (16 val. 22 min. Lietuvos laiku), karstas su karalienės Elizabeth II palaikais buvo išneštas iš Bakingamo rūmų ir per 38 minutes truksiančią procesiją buvo atgabentas į Vestminsterio salę. Ten velionė monarchė bus pašarvota keturias dienas.

Britanijos vyriausybė sakė, kad palei Temzės upę gali nusidriekti ilgesnės nei 7 km ilgio žmonių eilės.

Kai kurie žmonės, norintys atsisveikinti su velione monarche, ėmė rinktis dar pirmadienį. Jie sėdėjo ant sulankstomų kėdžių, apsigaubę paltais ir striukėmis, ar stovėjo laikydami skėčius.

Kiti atsisveikino su velione karaliene, kai karstas su jos palaikais buvo vežamas iš Northolto Karališkųjų oro pajėgų bazės.

„Noriu tik pažvelgti į karstą, o Vestminsteryje bus chaosas“, – naujienų agentūrai AFP sakė 59 metų Josephas Afrane'as, antradienio vakarą atėjęs pažiūrėti, kaip karstas bus atvežtas į Bakingamo rūmus.

„Net jei ir liūdna, atmosfera čia iš tikrųjų yra gan šilta“, – pridūrė jis.

Elizabeth II karstas iš Bakingamo rūmų perkeltas į Vestminsterio menę (44 nuotr.)
+38
Atsisveikinimas su karaliene Elžbieta II persikėlė į Londoną (22 nuotr.)
+16

Anksčiau antradienį velionės monarchės vyriausiasis sūnus karalius Charlesas III (Karolis III) su pirmuoju karališkuoju vizitu apsilankė Šiaurės Airijoje, tęsdamas kelionę po visas keturias Jungtinę Karalystę sudarančias provincijas.

Būdamas sosto įpėdinis, Charlesas III 39 kartus lankėsi Šiaurės Airijoje, kurios naujausią istoriją temdė tarpkonfesinis smurtas ir kurioje nuo 1998-ųjų galioja trapi taika.

Jo 40-asis vizitas vyko provincijoje tvyrant „Brexito“ išprovokuotai įtampai. Karūnai ištikimi junionistai mano, kad šiuo metu, kaip niekada anksčiau, yra iškilusi grėsmė Šiaurės Airijos, kaip JK dalies, statusui, airių nacionalistams iškovojus istorinę pergalę gegužę vykusiuose rinkimuose.

Tokia padėtis didina suvienytos Airijos atsiradimo tikimybę.

Tačiau viešėdamas Hilsboro pilyje – oficialioje monarcho rezidencijoje Šiaurės Airijoje – karalius Charlesas III vietos politiniams lyderiams pažadėjo dirbti visų susiskaldžiusios provincijos bendruomenių labui.

„Naujų pareigų imuosi pasiryžęs siekti visų Šiaurės Airijos gyventojų gerovės“, – pabrėžė jis.

2011 metais įvykęs karalienės Elizabeth II vizitas kaimyninėje Airijos Respublikoje buvo pirmasis Britanijos monarcho apsilankymas po šalies nepriklausomybės paskelbimo ir buvo laikomas didžiuliu žingsniu siekiant įtvirtinti sunkiai pasiektą taiką Šiaurės Airijoje.

Primename, kad Elizabeth II valstybinės laidotuvės vyks Vestminsterio abatijoje Londone rugsėjo 19 dieną 11 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku.

Per ilgą gedulo laikotarpį JK bando susitaikyti su savo ilgiausiai tarnaujančios monarchės, buvusios nacionalinio gyvenimo fone beveik nuo Antrojo pasaulinio karo, mirtimi