Sveikos ir gardžios bulvių traškučių alternatyvos

Daržovių traškučiai  / Fotolia nuotr.
Daržovių traškučiai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Dažnas mūsų mėgsta pakramsnoti bulvių traškučių, kurie nepasižymi nei maistingumu, nei išskirtiniu skoniu, tačiau atsispirti šiems vis tiek sudėtinga.

Perdirbti riebalai, druska, skonio ir kvapo stiprikliai... Žinoma, kad visuomet galite išbandyti sveikesnes alternatyvas ir traškučius pasigaminti patys. Ir ne tik iš bulvių! Puikiais pasirinkimais gali tapti burokėliai, morkos, cukinijos, svogūnai, kopūstai... Dalijamės pravarčiais patarimais!

Juk tie patys bulvių traškučiai nusibosta, taigi, pakutenkime savo skonio receptorius tuo, ko dar neskanavome.

Burokėliai

Juose gausu antioksidantų, kurie kovoja su laisvaisiais radikalais. Be to, verta šiuos šakniavaisius užkelti ant pjedestalo vien todėl, kad jie labai universalūs ir tinka daugeliui patiekalų. Burokėliai mažina širdies smūgio riziką, sureguliuoja kraujospūdį, ir, jeigu negalite pakęsti šių daržovių, esame tikros, jog traškučiai jums paliks tikrai puikų įspūdį.

{recipe|3827}

Bananai

Bananai verti atskiros kalbos vien dėl savo puikios maistinės vertės – juose gausu kalio, ląstelienos, todėl kaipmat suteikia ne tik sotumą jausmą, bet ir dovanoja energijos. Žinoma, be kalbų geriausia valgyti šviežius vaisius, tačiau išbandyti traškučius taip pat galite.

{recipe|3831}

Tofu

Namuose gaminti tofu (sojų varškės) traškučiai išties sveikas ir gardus pasirinkimas. Juose mažai kalorijų, riebalų, tačiau pakankamai taip mūsų organizmui reikalingų baltymų. Svarbiausia pasirinkti atitinkamą pagardą, kuriame nebūtų per daug kalorijų. Pavyzdžiui, idealiai tik avokadų grūstienė.

Lapinių kopūstų traškučiai

Išties netikėta, ar ne? Tačiau tik ne tiems, kurie jau išbandė traškius, gardžiais prieskoniais pagardinus kopūstų traškučius. Jie išties atrodo labai skaniai, ką jau bekalbėti, kad lapiniuose kopūstuose gausu magnio, kalcio, vitaminų A, C, K. Tai puikus užkandis bet kuriuo dienos metu, o ir pagaminti nėra sunku. Reikia labai gerai nusausinti kopūstų lapus, suplėšyti juos norimo dydžio gabalėliais, pagardinti druska ar bet kokiais kitais mėgstamais prieskoniais, apšlakstyti alyvuogių aliejumi ir kepti orkaitėje, kol taps traškūs.

Baklažanai

Dar vienas puikus rudens pasirinkimas – baklažanai, kuriuose vitaminų, mineralų ir kitų mūsų organizmui naudingų medžiagų išties nors vežimu vežk: tai ir B1, B6 ir vitaminas C, kuris toks nepamainomas šaltuoju sezonu. Kuo gardinti? Druska, pipirais, aitriąja paprika, petražolėmis, česnaku, kietuoju sūriu, krapais, Provanso žolelėmis, šlakeliu citrinos...

{recipe|3560}

Mangai

Dar vienas neišbandytas skonis, kuriame atrasime vitamino C atsargų, ląstelienos, pektino, be to, mangai padeda sureguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje. Na, ir, žinoma, skonis! Jiems nereikia jokių papildomų pagardų. Tiesiog supjaustykite griežinėliais, išdėliokite ant kepimo popieriaus, įkaitinkite orkaitę iki 100 °C ir, apšlaksčiusios mangus alyvuogių aliejumi, kepkite 45–50 minučių. Visą laiką stebėkite procesą!

Morkos morkytės...

Ne tik vitamino A klodai neišsenka, morkos kovoja ir su vėžiu, dovanoja spindinčią, skaisčią ir sveiką odą, užkerta kelią senatvei. Kodėl neišbandžius? Ir ne tik su druska, bet ir su žiupsneliu cinamono.

{recipe|3828}

Cukinijos

Darže guli ne viena cukinija, kuriai neatrandate vietos virtuvėje? O be reikalo! Pasirodo, kad jos tinka ne tik pyragams, salotoms ar blynams. Gardžiausi traškučiai gali būti pagaminti greitai ir paprastai. Be to, cukinijos pasižymi vitaminų, kurių svarbiausi A, B1, B2, B3, B5, B6 ir C, gausa. Jų sudėtyje daug žmogaus organizmui reikalingo fosforo, magnio, kalcio, geležies, cinko ir daugybės kitų mineralinių medžiagų. Be to, ši daržovė turi ir gydomųjų savybių: saugo nuo uždegimų, gerina virškinimą ir dažnai yra liekninamųjų dietų pagrindas.

{recipe|3825}

Obuoliai

Obuoliuose yra visų veikliųjų medžiagų (net 300!), būtinų gyvybei palaikyti. Daugiausia vitaminų C, K, P ir B grupės, kalio, kalcio, geležies, pektinų, fruktozės, beta karoteno, eterinių aliejų ir angliavandenių. Taip pat yra fosforo, kobalto, jodo, cinko, molibdeno, natrio, nikelio, chromo, fluoro, baltymų, amino rūgščių, raugintų medžiagų, vandens ir t. t. Taigi, tai dar vienas puikus būdus bulvių traškučiams pasitraukti į šoną ir užleisti vietą gardesnėms bei sveikesnėms alternatyvoms.  

{recipe|3830}