Norite būti liekna ir sveika? Tam užteks tik 15 minučių kasdien

Lieknėjimo formulė: tinkama eisena / Fotolia nuotr.
Lieknėjimo formulė: tinkama eisena / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Atrodyti puikiai ir jaustis gerai nori kiekviena moteris. Tačiau kaip tai paversti realybe, jei neturi laiko nei valandomis stovėti prie viryklės, gamindama sveikus patiekalus, nei nedegi dideliu noru iki nukritimo mankštintis? Pasirodo, viskas įmanoma! Kūno rengybos treneris iš Didžiosios Britanijos Joe Wicks atrado būdą, kaip tai padaryti.

Knyga „Liekni per 15 minučių kasdien“
Knyga „Liekni per 15 minučių kasdien“

Daugelis yra įsitikinę – dietos neveikia arba veikia taip trumpai, kad vos pradėjus džiaugtis atsikratytais kilogramais, vos liovusis laikytis dietos, kilogramai vėl sugrįžta. O taip norėtųsi pasiektą svorį išlaikyti visą laiką. Daugelis pasaulio mitybos specialistų vienbalsiai tvirtina – sėkmė lydi tik tada, kai mitybos planas ar programa tampa gyvenimo būdu. Tačiau jis neturi kelti streso, o maistas privalo būti ne tik sveikas, bet ir skanus.

Kūno rengybos treneris Joe Wicks, parašęs labai greitai Didžiojoje Britanijoje bestseleriu tapusią knygą „Liekni per 15 minučių kasdien“ („Jotema“), tikina atradęs būdą, kuris visam gyvenimui pakeis jūsų kūną ir valgymo įpročius. Be to, teigia, kad valgyti reikėtų daugiau maisto, tačiau ne to, kurį vartojant norisi vis daugiau ir daugiau, o kilogramai nesiliauja augti, bet to, kuris tarnaus organizmui kaip labai veiksmingas kuras – riebalai degs, o raumenys augs.

Svarbu ką ir kada valgai

Pusryčiams neretai dažna pastveria saldų varškės sūrelį prie kavos, darbe užkandžiaujame, pietus kartais valgome, o kartais tam net nerandame laiko. Vakare dažnai prisišveičiame už visą dieną. Akivaizdu, kad tokia mityba tikrai neturi naudos organizmui. Norint lieknėti, pasirodo, labai svarbu žinoti, kaip veikia organizmas. Užsiimant mažo intensyvumo veikla, pavyzdžiui, vakare sėdint priešais televizorių, kūnas kaip energijos šaltinį daugiausia eikvoja riebalus. O tada, kai daug judame, degina sukauptus angliavandenius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Metate svorį? Šių klaidų nedarykite

Riebalai jau seniai reabilituoti, bet daugelis žmonių, norinčių numesti svorio, pirmiausia atsisako riebalų. Tai – klaida. Žinoma, kai kurių iš jų, pavyzdžiui, perdirbtuose produktuose esančių transriebalų, apskritai neturėtume vartoti, tačiau kiti yra būtini organizmui, nes padeda pasisavinti vitaminus. Be to, riebalai padeda mums ilgiau jaustis sotiems, taigi valgyti norisi kur kas mažiau, nekyla noras užkandžiauti, nei prisišveitus angliavandenių gausių produktų, kuriuos paprastai laikome svarbiausiu energijos šaltiniu.

Užsiimant mažo intensyvumo veikla, kūnas kaip energijos šaltinį daugiausia eikvoja riebalus. O tada, kai daug judame, – angliavandenius.

Ar angliavandenių reikėtų vengti? Anaiptol! Svarbu žinoti, kada juos geriausia vartoti. Pavyzdžiui, sportuojant, jie yra pagrindinis raumenų energijos šaltinis, be to, būtini ir smegenų darbui, ir žarnyno veiklai, nes turi skaidulų. Tačiau angliavandenių gausius patiekalus galime valgyti tik tada, kai juos „užsidirbame“, o tai reiškia – po intensyvaus fizinio krūvio. Ir visai nesvarbu, kad jūs mankštinatės vakare. Mitas, kad po 18 val. valgant didėja svoris!

Kokią vietą mityboje turėtų užimti baltymai? Jie gyvybiškai svarbūs, nes reguliuoja organizmo medžiagų apykaitą, įeina į ląstelių ir audinių sudėtį, dalyvauja hormonų gamyboje ir kituose svarbiuose organizmo procesuose.

Koks turėtų būti jūsų valgiaraštis?

Maistą rinkitės pagal savo veiklą. Po intensyvaus krūvio valgykite angliavandenių gausų maistą. Kai tokio krūvio nėra – mažai angliavandenių turinčius patiekalus. Esmė ta, kad organizme angliavandeniai kaupiami kepenyse ir raumenyse, o fizinio krūvio metu jie išeikvojami. O kai intensyvios fizinės veiklos nėra, kūnas kaip energijos šaltinį daugiausia naudoja riebalus. Taigi, parėjote namo pėsčiomis iš darbo? Puiku! Nusipelnėte savo mėgstamiausių blynelių! Mankštinotės ryte? Suvalgykite dubenį avižinių dribsnių košės su bananais ir mėgstamomis uogomis. O užkandžiaukite riešutais ar baltyminiais kokteiliais. Visu kitu laiku valgykite daugiau baltymų ir riebalų gausius patiekalus: troškinius su ankštiniais ir daržovėmis, salotas su mėsa ir pan. O pusryčiams, jei prieš juos intensyviai nepasimankštinote, tinkamiausia yra riebi kiaušinienė, o ne sausi pusryčiai.

Tik 15 minučių kasdien?

Skamba neįtikėtinai, tačiau Joe teigia, kad to visiškai pakanka. Jo teigimu, yra daugybė patiekalų (gausybę jų rasite knygoje), kuriuos galima pagaminti vos per 15 min., o tai labai svarbu šiuolaikiniams, nuolat visur skubantiems žmonėms. Be to, užtrukę tik tiek laiko, maisto galite pasiruošti kitai dienai ar užsišaldyti.

Moterys.
Moterys. / Shutterstock nuotr.

Lygiai taip pat laiko užteks kasdienei treniruotei. Nuostabu, ar ne? Svarbu, kad ji būtų didelio intensyvumo (kiekvienam rinktis pagal savo fizinį pasiruošimą), o tai reiškia, kad per trumpiausią laiką, pavyzdžiui, 20 sekundžių, maksimaliomis pastangomis reikia atlikti intensyvius pratimus (šuoliukai, atsispaudimai ar pritūpimai ir pan.). Tada 40 sekundžių pailsėti ir toliau tęsti treniruotę. Kūno rengybos trenerio teigimu, tokios treniruotės kartą per dieną (ir, žinoma, tinkamos mitybos) visiškai pakanka tam, kad kūnas pradėtų keistis.

Paprasta ir neįtikima, ar ne? Gal verta pabandyti ir pačioms tuo įsitikinti, o tada amžinai džiaugtis gera sveikata ir dailia figūra!

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!