Trys gėrimai, stiprinantys imuninę sistemą

Žolelių arbata / Vida Press nuotr.
Žolelių arbata / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-09-26 14:35
AA

Artėjant žiemai ne vienas iš mūsų pradedame galvoti, kaip sustiprinti imuninę sistemą, kad išvengtume ligų ar greičiau pasveiktume. Kokie gėrimai prevenciškai veikia nuo peršalimo ligų ir padeda greičiau pasveikti jau susirgus?

Naminis sultinys

Manau, atsimenate, kaip vaikystėje susirgus mama išvirdavo vištienos sultinio. Tačiau vis rečiau ši praktika naudojama šiomis dienomis, tad noriu priminti, kodėl naminis sultinys toks naudingas. Jame gausu aminorūgščių ir mineralinių medžiagų, padedančių imuninei sistemai atsistatyti, taip pat tokiuose sultiniuose nėra cukraus, kuris yra pagrindinis bakterijų bei virusų maitintojas.

Sultinį galite ruošti šviežią arba jei jau turite pasiruošę iš anksčiau (receptas čia) ir laikote ledukų formelėse, tereikės užpilti karštu vandeniu. Norint padidinti tokio sultinio gydomąsias savybes, naudinga įdėti žiupsnelį kajano pipiro, ciberžolės bei juodojo pipiro. Toks sultinys suaktyvins imuninę sistemą ir sušildys.

Citrinos, ciberžolės ir imbiero arbata

Ši arbata teigiamai veikia virškinimo sistemą, suaktyvina detoksikaciją. Ji taip pat itin naudinga imuninei sistemai. Citrina, ciberžolė ir imbieras yra vieni iš pagrindinių maisto produktų kovojant su virusais. Norint išsaugoti vitamino C kiekį, svarbu tokios arbatos neužpilti verdančiu vandeniu, geriau naudoti šiltą.

Arbatai paruošti prireiks:

 • citrinos;
 • nykščio dydžio imbiero šaknies;
 • šaukštelio džiovintos ciberžolės (dar geriau šviežia);
 • žiupsnelio juodųjų ir kajano pipirų;
 • šaukštelio medaus (juo nereikėtų piktnaudžiauti dėl gausaus cukraus kiekio);
 • stiklinės vandens.

Visus ingredientus sudėti į trintuvą ir sutrinti iki tirštos masės. 3 šaukštus užpilti šiltu vandeniu. Paruoštą masę galite laikyti šaldytuve, jos užteks keletui dienų.

Ceilono cinamono arbata

Norint gauti teigiamas cinamono savybes, būtina rinktis Ceilono cinamoną, kuris pasižymi antibakterinėmis, antivirusinėmis ir antimikrobinėmis savybėmis. Dažnai naudojamas košėms pagardinti, cinamonas puikiai tinka šiai gydomajai arbatai paruošti.

Arbatai paruošti prireiks:

 • Ceilono cinamono;
 • žiupsnelio ciberžolės;
 • 3 stiklinių vandens;
 • 1/3 skardinės kokosų pieno;
 • žiupsnelio medaus ar Stevijos.

Sudėkite visus ingredientus į mažą puodą ir kaitinkite ant mažos ugnies 15–25 minutes, kuo ilgiau kaitinsite, tuo stipresnė arbata bus.

Citrinos / Shutterstock nuotr.

Pabaigai norėčiau paminėti, jog jau spalio 3d. 19 val. „Ecotel“ viešbutyje, Vilniuje, organizuoju seminarą apie imuninės sistemos sveikatą. Jo metu dalysiuosi praktiniais patarimais, kaip keičiant mitybą galima pagerinti imuninės sistemos sveikatą ar net visiškai išvengti ligų. Daugiau informacijos čia: http://manapractice.com/lt/events/.