„Yra toks posakis: visur gerai, kur mūsų nėra. Bet aš jam nepritariu, man gerai čia, kur esu“, – kukliai šypsosi Valentinas Mikoleiko, „Maximos“ bazėje dirbantis kepėju. Gruodžio pradžioje suėjo 21 metai, kai vyras dirba šioje įmonėje.
Valentinas pamena, kaip pradėjo dirbti pirmojoje „Maximoje“ Vilniaus Pašilaičių mikrorajone, o po metų persikėlė į „Maximos“ bazę. Nepastebimai prabėgo 21 darbo šioje įmonėje metai. Valentinas kukliai šypsosi: „Taip ir likau. Esu pastovus žmogus, darbas patiko, taip tie metai ir prabėgo. Pripratau prie šio darbo, seniai jau kaip antri namai.“
Pašnekovas prisipažįsta, kad šventiniu laikotarpiu darbo krūvis būna gerokai didesnis, tačiau tai jam – nebe naujiena. Per daugelį metų sukaupta patirtis padeda išvengti stresinių situacijų ir lengviau susidoroti su iškilusiais iššūkiais – juk norisi, kad pirkėjams nieko netrūktų.
Valentinas džiaugiasi, kad žmonės ne tik noriai perka šventinio laikotarpio kepinių naujienas švenčių stalui, bet ir turi ilgalaikius mėgstamus kepinius, be kurių jau sunkiai įsivaizduoja savo kasdienybę. Vienas iš tokių – Valentino kepama „Ajerų“ duona.
Maloni jam ir mintis, kad kepiniai atsidurs ant švenčių stalo, kad jais mėgausis visa šeima. Pavyzdžiui, aguonų pyragą mėgsta ir maži, ir dideli.
„Gera žinoti, kad darbas prasmingas ir kai kam suteikia džiaugsmo“, – šypteli Valentinas, o jo žmona Ilona juokaudama priduria, kad jų šeimoje kone kasdien galima užuosti šventes, nes vyras iš darbo grįžta kvepiantis gardžiais kepiniais.
Valentinas pasakoja, kad nors darbų šventiniu laikotarpiu padaugėja, kolektyvo nuotaika dėl to nepablogėja, netgi atvirkščiai – gruodį visi daugiau šypsosi, dirbdami pasikalba apie būsimas šventes, dovanas, planus.
„Pasikeičiame ir dovanėlėmis, sveikinimais. Rodos, tik smulkmena, bet vis tiek nusiteikimas jau būna kitoks, daugiau žmogiškos šilumos ir draugiškumo aplink“, – sako V. Mikoleiko.
Kalbant apie darbus, Valentino žmona suskumba jį pagirti: pasakoja, kad atidarant naujas „Maximos“ parduotuves vyras dažnai būna kviečiamas ir kaip svečias, ir kaip darbuotojų mokytojas – ilgametė patirtis vertinama ir įmonės vadovų.
„Jis nemėgsta girtis, bet vadovai jį labai vertina, tas dėmesys tikrai malonus. Valentinas geras darbuotojas, džiugu, kad tai pastebi“, – patikina Ilona, o vyras tik kukliai nusišypso.
Jauki ramybė namuose
Namuose šventėms ruoštis padeda vaikai – 21 metų dukra Ilona ir šešiolikmetis sūnus Modestas. Nors jiedu jau nebe mažamečiai, sutuoktiniai džiaugiasi, kad abu vis dar noriai prisideda prie šeimos šventinio stebuklo sukūrimo.
Valentinas prisipažįsta, kad namuose darbinius įgūdžius demonstruoja gana retai – čia virtuvėje dažniau sukasi žmona, taip pat dirbanti maisto srityje.
Sutuoktiniai kol kas nenusprendė, kokius patiekalus gamins savo šventiniam stalui, nes, juokiasi jiedu, kartais tiesiog pristinga idėjų. „Mėgstame gaminti namuose, tačiau kartais ir patingime“, – prisipažįsta Ilona.
Šeima didžiąsias metų šventes sutiks namuose – pandemija šiemet taip viską sudėliojo, kad įprastų susitikimų su giminaičiais ar draugais nebus.
„Iš tiesų, gaila, kad tokios aplinkybės, bet nieko nepakeisi. Pabūsime ramiai namuose, išlauksime saugaus laiko susitikimams. Tiesą sakant, net nesinori niekur važiuoti ir rizikuoti – kam tos problemos? Svarbiausia, kad esame sveiki ir galėsime bent jau savo artimiausiųjų rate jaukiai pasibūti“, – patikina abu.
- Laimė būti ten, kur esi: O.Jasenovič šventinį stebuklą kuria ir šeimoje, ir darbe
- 20 metų mylimą darbą dirbanti T.Tumkevič: „Turbūt ne visiems reikia nuolatinių permainų“
- Dėkingi likimui: kepėjai Bakanovai gyvenimo meilę ir profesinę laimę rado darbovietėje
- Keturių sūnų mama I.Sabonienė: „Svarbiausia – būti sveikiems ir vieniems kitus mylėti“
- 16 metų darbo nekeičianti Julija Dragūnienė: „Svarbiausia – turėti gerą komandą“
- Daiva Raišytė ir jos geriausia draugė dukra Lina: „Kalėdiniam stebuklui tereikia paprastų dalykų“