„Oskarų“ skandalas pasiekė atomazgą: praėjus metams pirmąkart viešai pasisakė Ch.Rockas

Chrisas Rockas ir Willas Smithas  / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Chrisas Rockas ir Willas Smithas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-03-05 09:50
AA

Praėjus beveik metams po skandalingųjų 2022 m. „Oskarų“ apdovanojimų, kai aktorius Willas Smithas smogė komikui Chrisui Rockui, ši istorija, regis, pasiekė atomazgą. Iki šiol apie incidentą jokioje viešoje platformoje nekalbėjęs Ch.Rockas šeštadienį apie tai pasisakė per specialią tiesioginę „Netflix“ transliaciją – komediją „Chris Rock: Selective Outrage“ (Chrisas Rockas: selektyvus pasipiktinimas“ – liet.), vykusią Baltimorėje.

Likus vos savaitei iki šių metų „Oskarų“ ceremonijos, Chrisas Rockas pagaliau viešai pakomentavo momentą, kai 2022 m. įniršęs Willas Smitas trenkė jam tiesioginės apdovanojimų transliacijos metu.

Jo naujausio pasirodymo pavadinimas yra susijęs būtent su W.Smithu, mat jis, anot Ch.Rocko, „praktikuoja selektyvų pasipiktinimą“.

„Kiekvienas, kuris sako, kad žodžiai skaudina, niekada nėra gavęs smūgio į veidą“, – sakė jis transliacijos pradžioje.

Vėliau Ch.Rockas pajuokavo apie reperį Snoop Dogg, o paskui pridėjo užuominą apie W.Smitą jo neįvardydamas: „Paskutinis dalykas, kurio man reikia, yra dar vienas įpykęs reperis, tiesa?“ Jo komentaras buvo palydėtas publikos plojimais.

Willas Smithas, Chrisas Rockas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Artėjant laidos pabaigai Ch.Rockas sugrįžo prie skandalingojo „Oskarų“ momento ir aptarė jį išsamiau, sakydamas: „Aš nesu auka, vaikeli; niekada nepamatysi manęs verkiančio Oprah ar Gayle (JAV televizijos įžymybių Oprah Winfrey ar Gayle King – red.past.) laidose. Jūs niekada to nepamatysite. Niekada to nebus.“

„Žmonės klausia: „Ar skaudėjo? Vis dar skauda!“ – apie smūgį kalbėjo Ch.Rokas. Jis taip pat atkreipė dėmesį į savo ir W.Smitho dydžio skirtumą.

Nors komikas sakė, kad užaugo mylėdamas ir „sirgdamas“ už W.Smithą, savo pasirodyme skyrė laiko ir jo santuokai apšmeižti. Jis prisiminė atvejį, kai prieš keletą metų Jada Pinkett Smith „įsivėlė“ į santykius su ritmenbliuzo atlikėju Augustu Alsina. Romanas užsimezgė tuomet, kai Smithų pora dėl santykius ištikusios krizės buvo trumpam išsiskyrusi. Galiausiai Jadai ir Willui pavyko atkurti savo santykius bei „išmokti vienas kitą besąlygiškai mylėti“, o visa tai jie aptarė laidoje „Red Table Talk“.

„Nė vienas iš mūsų nėra davęs interviu televizijoje su tuo, kuris mus apgavo. Nė vienas iš mūsų. ... Kodėl, po velnių, tu tai darai? Ji įskaudino jį kur kas labiau nei jis mane, gerai?“, – naujausio pasirodymo metu juokėsi Ch.Rockas.

Jis kalbėjo ir apie 2016-ųjų „Oskarų“ ceremoniją, kurios vairas taip pat buvo patikėtas jam. Tuomet jis juokėsi iš Jados Pinkett Smith pareiškimo, neva ji su sutuoktiniu neatvyko į apdovanojimus, nes šiuose nebuvo nominuotas nė vienas juodaodis aktorius ar režisierius. Savo kalboje Ch.Rockas juokėsi, kad J.P.Smith ir W.Smithas negali boikotuoti to, į ką nebuvo pakviesti.

„Aš iškrėčiau keletą juokelių apie ją. Kam tai rūpi? Štai kaip viskas yra: ji pradeda, aš baigiu, – sakė Ch.Rockas. – Štai kas nutiko. Niekas nesišaipė iš šios kalės. Ji tai pradėjo. Niekas jos nesirinko.“

Willas Smithas ir Jada Pinkett Smith / Scanpix nuotr.

Pasirodymo pabaigoje jis taip pat atskleidė, kodėl pernai per „Oskarų“ įteikimo ceremoniją niekaip nereagavo ir W.Smithui neatsakė fiziškai. Jis tikino, kad „taip buvo auklėjamas“ ir pridūrė: „Žinote, ko mane išmokė tėvai? Nesimušti prieš baltuosius žmones.“ Tada Ch.Rockas numetė mikrofoną ir lydimas ovacijų paliko sceną.

Pats Ch.Rockas apie „Oskarų“ skandalą viešai iki šiol nebuvo pasisakęs ir apie tai juokaudavo tik savo „stand-up“ renginiuose, nes „vis dar apdorojo tai, kas nutiko“ ir nebuvo pasiruošęs kalbėti išsamiai. Tuo tarpu rugpjūtį artimas Ch.Rocko šaltinis portalui „People“ sakė, kad komikas į praeitį nesižvalgo, tad ir aptarinėti plačiai nuskambėjusio antausio nebenori.

„Chrisui nereikia apie tai kalbėtis. Akivaizdu, kad šis įvykis labiau trikdo patį Willą nei Chrisą, – pirmadienį „People“ sakė šaltinis. – Willas turi susitvarkyti su savo problemomis. Chrisui viskas gerai.“

Chrisas Rockas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šis komentaras viešumoje pasirodė praėjus vos kelioms dienoms po to, kai W.Smithas darkart viešai atsiprašė komiko. Liepos pabaigoje platformoje „YouTube“ ir socialiniuose tinkluose „Instagram“ bei „Facebook“ aktorius pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame atsiprašinėjo Ch.Rocko, jo šeimos ir perdavė jam svarbią žinutę.

„Aš susisiekiau su Chrisu ir gavau žinutę, kad jis dar nepasirengęs kalbėtis, o kai bus, jis pats susisieks, – sakė W.Smithas. – Taigi pasakysiu tau, Chrisai – atsiprašau tavęs. Mano elgesys buvo nepriimtinas, ir aš būsiu čia, kai tik pasiruoši pasikalbėti“.

Jis paaiškino, kodėl neatsiprašė komiko savo kalboje, sakytoje atsiimant „Oskarą“ už geriausią aktoriaus vaidmenį: „Tuo metu jau buvau užsnūdęs. Viskas yra miglota.“

W.Smithas taip pat atsiprašė Ch.Rocko mamos. „Mačiau interviu, kurį davė jo mama. Tai vienas iš dalykų, kurio tą akimirką nesupratau ir negalvojau, kiek daug žmonių tą akimirką nukentėjo. Taigi noriu atsiprašyti Chriso mamos, jo Chriso šeimos, konkrečiai Tony Rocko (Chriso jaunesniojo brolio). Mus siejo puikūs santykiai. Tony Rockas buvo mano žmogus. Tai tikriausiai nepataisoma“, – sakė aktorius.

Jis atviravo, kad pastaruosius mėnesius praleido nuolat galvodamas apie šį įvykį ir stengdamasis suprasti savo poelgio sudėtingumą bei niuansus.

„Dabar nebandysiu viso to išnarplioti, bet galiu jums pasakyti: nė viena mano dalis nemano, kad tą akimirką taip elgtis buvo teisinga“, – pridūrė jis.

Žiūrėkite Willo Smitho atsiprašymo įrašą:

Ch.Rockas nesureagavo ir į šį W.Smitho atsiprašymo vaizdo įrašą, tačiau apie W.Smitho smūgį per „Oskarų“ ceremoniją pašmaikštavo savo pasaulinio turo „Chris Rock Ego Death World Tour“ metu. Šis pasirodymas įvyko praėjus kelioms valandoms po W.Smitho vaizdo įrašo paviešinimo.

„Jei visi apsimes esantys aukomis, niekas neišgirs tikrųjų aukų. Netgi tuomet, kai man smogė Smithas... Kitą dieną ėjau į darbą, nes turiu vaikų“, – scenoje sakė Ch.Rockas.

Žmonės.lt primena, kad 2022 m. kovo 27-ąją, tiesioginės „Oskarų“ ceremonijos transliacijos metu W.Smithas trenkė Ch.Rockui į veidą po to, kai komikas pajuokavo apie aktoriaus žmoną Jadą Pinkett Smith.

Konfliktas kilo, kai Ch.Rockas, pristatydamas geriausio dokumentinio filmo prizą, palygino trumpai kirptus Willo Smitho žmonos Jados Pinkett Smith plaukus su aktorės Demi Moore išvaizda 1997 metų filme „Eilinė Džein“ (G.I. Jane).

„Jada, aš tave myliu, negaliu sulaukti „Eilinės Džein 2““, – pasakė jis.

D.Moore herojė filme nusiskuto plaukus, kad galėtų tarnauti specialiose jūrų pajėgose, tuo metu J.Pinkett Smith serga alopecija, nuo kurios slenka plaukai.

Toks pasakymas smarkiai įsiutino W.Smithą, kuris pakilo iš savo vietos ir, užlipęs ant scenos, tiesioginio eterio metu vožė jo žmoną paminėjusiam Ch.Rockui į veidą.

Netrukus po to W.Smithas atsiėmė pirmąjį savo karjeroje „Oskarą“ už teniso legendų Venus ir Serenos Williams tėvo vaidmenį filme „Karalius Ričardas“.

Vis tik praėjus parai po incidento W.Smithas nusprendė viešai komiko atsiprašyti savo socialinio tinklo paskyroje. Pareiškime jis paaiškino, kad ši replika jam buvo „per sunki“ ir jis „reagavo emociškai“.

„Visų formų smurtas yra nuodingas ir destruktyvus. Mano elgesys per vakarykščius „Oskarų“ apdovanojimus buvo nepriimtinas ir nepateisinamas. Juokai mano sąskaita yra darbo dalis, tačiau juokas apie Jados sveikatos būklę man buvo per sunkiai pakeliamas ir aš reagavau emociškai.

Norėčiau viešai atsiprašyti tavęs, Chrisai. Buvau neteisingas ir suklydau. Man gėda ir mano veiksmai nerodė žmogaus, kuriuo noriu būti. Meilės ir gerumo pasaulyje nėra vietos smurtui.

Taip pat norėčiau atsiprašyti „Oskarų“ apdovanojimų, laidos prodiuserių, visų dalyvių ir visų žiūrovų visame pasaulyje. Norėčiau atsiprašyti Williams šeimos ir savo karaliaus Ričardo šeimos. Labai apgailestauju, kad savo elgesiu sutepiau nuostabią mūsų visų kelionę“, – viešai atsiprašė W.Smithas.

Savo poelgio pasekmes W.Smithas įvertino ne tik žodžiais, bet ir veiksmais: dėl smurto per „Oskarų“ renginį jis atsistatydino iš JAV Kino meno ir mokslo akademijos. „Mano veiksmai per 94-ąją „Oskarų“ įteikimo ceremoniją buvo šokiruojantys, skausmingi ir nepateisinami“, – teigta jo pareiškime.

Nors W.Smithas atsiprašė už savo veiksmus ir atsistatydino iš Akademijos, to nepakako. Kino bendruomenė nusprendė, kad W.Smithas 10 metų negalės dalyvauti ne tik „Oskaruose“, bet ir kituose Kino akademijos organizuojamuose renginiuose.