Naujienos
Žurnalas Žmonės
Žurnalas Legendos
Prisijungti
Prenumerata
Išbandykite Žmonės.lt prenumeratą
Rubrikos
Aktualu
Gyvenimo būdas
Muzika
Kultūra
Kinas
Stilius
Komentarai
Mokslo žmonės
Nepamirštami vardai
Naujausi numeriai
Visi numeriai
Žurnalas LEGENDOS
Žurnalas ŽMONĖS
Previous
Naujausias numeris
Naujausias numeris
Naujausias numeris
Next
Visi numeriai
Nr. 2 / 2021-04-01
Stop kadras
Stop Kadras
1981. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro užkulisiuose fotografas pričiupo parūkyti sustojusią garsiąją solistų trijulę – tenorą Virgilijų Noreiką (1935–2018), bosą Vaclovą Daunorą (1937–2020) ir baritoną Eduardą Kaniavą.
Atsipalaidavimui
Viršelio istorija
Dalia Kernagienė – Mes kūrėme gyvenimą iš naujo
Šią gegužę Vytautui Kernagiui būtų suėję 70-dešimt, tačiau jis visada liks 56-erių. Daugiau kaip prieš trylika metų žinia apie netikėtą garsiausio Lietuvoje dainuojamosios poezijos atlikėjo, televizijos veido, renginių vedėjo ligą visiems trenkė lyg perkūnas iš giedro dangaus. Ką jau kalbėti apie jo žmoną Dalią KERNAGIENĘ, kuriai iki šiol trūksta stiprių Vyto apkabinimų, pašėlusio gyvybingumo ar tylaus buvimo šalia.
Susitikimai
Judita Leitaitė – Meno misionierė
Dainininkė Judita LEITAITĖ, klausiama, iš kur toks jos balsas, atsako paprastai: „Jūs negirdėjote mano tėčio! Kaip užtraukdavo prie stalo „Graži tu, mano brangi tėvyne...“, tai stiklai virpėdavo nuo balso stiprumo.“ Išbandymų nepagailėjęs likimas mecosopraną, vieną aktyviausių ir ryškiausių Lietuvos kamerinės muzikos atlikėjų išmokė mylėti gyvenimą ir būti dėkingai už viską.
Iš arčiau
Kazys Saja – Lyg spalvotų skudurėlių takas
Anksti tapęs našlaičiu, anksti sulaukęs rašytojo pripažinimo ir populiarumo, kitąmet 90-metį švęsiantis rašytojas Kazys SAJA – daugiau kaip pusšimčio knygų autorius. Garbus rašytojas neketina nei plunksnos padėti, nei išsižadėti linksmo požiūrio į gyvenimą – tam nesutrukdė net klastingai kirtęs insultas: „Jūs kalbinate vieną seniausių Lietuvoje gyvų rašytojų, kuris dar neguli lovoje! Pabuvau kiek ligoninėje ir grįžau į namus kaip į rojų.“
Atodangos
Marija Rožė Radvilienė – Garsiausia Europos stirnelė
Vienos galingiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų – Radvilų – šeimos istorijoje ryškų pėdsaką paliko moteris, tarp amžininkų garsėjusi ekscentriška natūra, išskirtiniu humoro jausmu, galingais ryšiais bei gera širdimi. Praėjo 80 metų po jos mirties, tačiau kunigaikštienė Marija Rožė RADVILIENĖ (1863–1941) iš Branickių giminės, žinoma XIX amžiaus pabaigos–XX amžiaus pradžios Europos dama, iki šiol palikuonių yra švelniai vadinama „la tante Bichette“ (iš prancūzų kalbos – teta Stirnelė).
Ką slepia mitas
Teofilis Tilvytis – Žmogus, spėjęs tik į vieną traukinį
Vilniuje, Dominikonų gatvėje, nuo sovietmečio vis dar kabo pilka memorialinė lenta lietuvių ir rusų kalbomis. Ji žymi namą, kuriame gyveno ir kūrė Teofilis TILVYTIS (1904–1969) – vienas iš nedaugelio LSSR rašytojų, laimėjusių Josifo Stalino literatūros premiją, ilgametis LSSR Aukščiausiosios Tarybos deputatas ir šaltojo karo metų Respublikinio Taikos gynimo komiteto, ideologijos frontuose kovojusio su NATO, pirmininkas.
Silva rerum
Jadvyga Stankutė-Ramanauskienė – „Tu apiplėšei mano širdies magaziną“
„Ach tu puikus mano svajonių kūrinėli, kada aš pamačiau tave vieną vakarą cirko arenoj, nuo tada dingo mano sielos ramybė. Aš jums pasiunčiu savo foto, kad kada kai kam siela jausis vieniša, prisimintum vieną žiūrovą, kuris liko su ilgesiu širdy, su manimi krūtinėj.“ Šiuos žodžius 1940-ųjų spalio 18-ąją parašė nežinomas vilnietis Antanas. Juos skyrė tada dar visai jaunai dvidešimtmetei lietuviško cirko žvaigždei Jadvygai STANKUTEI-RAMANAUSKIENEI (1920–2007).
Jums gali patikti
Praėjęs numeris
Sekantis numeris